Perspėja įspėjančius apie policiją kelyje – mirksėjimas šviesomis gali brangiai kainuoti

Šią savaitę policijai intensyviai vykdant reidus pastebėtas žalingas vairuotojų įprotis, kuris gali brangiai kainuoti.

Redakcijai parašęs skaitytojas stebėjosi, jog vis dar atsiranda vairuotojų, kurie įspėja apie kelyje budinčius policijos pareigūnus.

„Vieną dieną teko keliauti per Lietuvą ir pastebėjau, kad policija gana intensyviai dirbo keliuose – vykdė reidus, patruliavo keliuose ir pan. Užstrigo vienas faktas, jog vis dar atsiranda vairuotojų, kurie mirkteli ilgosiomis šviesomis, įspėdami apie policiją.

Tiesą pasakius, galvojau, jog toks žalingas įprotis jau seniausiai dingęs. Nelabai net suprantu, kam tie vairuotojai mirksi šviesomis ir kam perduoda žinią – girtuokliams už vairo, neturintiems teisės vairuoti, draudimo ar techninės apžiūros?

Manau, tokie vairuotojai turi būti be gailesčio baudžiami ne tik už kitų vairuotojų akinimą, bet ir už tai, kad trikdo policijos darbą bei leidžia išsisukti potencialiems pažeidėjams“, – teigė vairuotojas Romualdas.

Skaitytojas taip pat pridėjo filmuotą medžiagą, tačiau kaip pats įspėjo, ne tam, kad būtų nubaustas šis vairuotojas, o kad tai būtų pamoka kitiems vairuotojams.

Norite pasidalinti savo pastebėjimais, erzina kitų eismo dalyvių daromi pažeidimai, neaiškūs tam tikri KET niuansai – rašykite vairuotojų portalui autobanas.lt adresu info@autobanas.lt arba facebook ir nuomonę paskelbsime portale.

Žalingas įprotis kainuoja iki 90 eurų

Lietuvos kelių policijos tarnybai (LKPT) toks žalingas vairuotojų įprotis puikiai pažįstamas.

„Kelių eismo taisyklės (KET) draudžia kaip įspėjamąjį signalą naudoti tolimąsias šviesas, jeigu jos gali akinti kitus vairuotojus (net ir per užpakalinio vaizdo veidrodį), taip pat leidžia naudoti tolimųjų šviesų žibintus tik tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui.

Taigi, KET draudimo perjunginėjant automobilio šviesas įspėti kitus vairuotojus nėra, tačiau taisyklėse yra išdėstytas iš esmės baigtinis tolimųjų šviesų naudojimo ar šviesų perjunginėjimo atvejų sąrašas, ir kitais, KET nenumatytais tikslais įspėjamieji signalai neturėtų būti naudojami.

Primename, kad policija dirba viešai ir nesislapstydama, o neatsakingas tolimųjų šviesų naudojimas gali sukelti eismo įvykį arba padėti nusikaltėliui išvengti policijos kontrolės“, – įspėja vyresnioji specialistė Marija Kazanovič.

Maža to, Administracinių nusižengimų kodeksas (ANK) teigia, jog už tokį žalingą įprotį vairuotojams gali tekti susimokėti baudą.

„KET nustatytos įspėjamųjų signalų naudojimo tvarkos pažeidimas, tolimųjų šviesų neperjungimas į artimąsias šviesas tamsoje likus iki atvažiuojančios priešpriešiais transporto priemonės mažiau kaip 150 metrų – užtraukia baudą vairuotojams nuo 30 iki 90 eurų“, – rašoma ANK.

Šviesos prietaisų naudojimas:

90. Draudžiama kaip įspėjamąjį signalą naudoti tolimąsias šviesas, jeigu jos gali akinti kitus vairuotojus (net ir per užpakalinio vaizdo veidrodį).

94. Tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui motorinių transporto priemonių, traktorių, savaeigių mašinų vairuotojai privalo važiuoti keliais su įjungtomis artimosiomis arba tolimosiomis žibintų šviesomis.

95. Tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui tolimosios žibintų šviesos turi būti perjungtos į artimąsias:

95.1. tinkamai apšviestuose keliuose;

95.2. likus iki priešpriešiais atvažiuojančios transporto priemonės ne mažiau kaip 150 m;

95.3. kitais atvejais, kai tolimosios žibintų šviesos gali akinti vairuotojus (net ir važiuojančius ta pačia kryptimi).

96. Akinamas vairuotojas privalo įjungti avarinę šviesos signalizaciją ir neįvažiuodamas į kitą eismo juostą sulėtinti greitį, prireikus – ir sustoti.

97. Šviesiuoju paros metu motorinių transporto priemonių, traktorių, savaeigių mašinų vairuotojai privalo važiuoti keliais su įjungtomis artimosiomis arba specialiai šiam metui skirtomis žibintų šviesomis.

98. Rūko žibintus leidžiama naudoti tik esant blogam matomumui, o priekinius – ir sugedus priekiniam kairiajam artimųjų šviesų žibintui.

Norite pasidalinti savo pastebėjimais, erzina kitų eismo dalyvių daromi pažeidimai, neaiškūs tam tikri KET niuansai – rašykite vairuotojų portalui autobanas.lt adresu info@autobanas.lt arba facebook ir nuomonę paskelbsime portale.

Naujienos iš interneto

1 Comment

Komentuoti
  1. Pūkuotukas
    24 vasario, 23:39 Pūkuotukas

    Visose šalyse yra šviesų mirksėjimas.Lengvikėm,furom sumirksėjus pranešama apie pavojų priekyje,tai reiškia,ne tik policiją priekyje,bet ir eismo pavojų,eismo įvykį,avariją,laukinius gyvunus šalikelėje ir t.t.Labiau atkreipkit dėmesį į tuos daunus,kurie diena važiuoja su dieniniais,priešrūkiniais ir artimomis šviesomis.PVZ lenkijoje priešrūkynius draudžiama naudoti miesto zonoje,užmiestyje apšviestuose kelių ruožuose,bauda 220pln.Lietuvoje dzin!

    Atsakyti į šį komentarą

Komentuoti

Skaityti komentarus