Perspėja vairuotojus – pasitikrinkite, kokias turite baudas už KET pažeidimus

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) primena, jog informaciją apie gautas administracines baudas, pavyzdžiui, už greičio viršijimą, dėl karantino pažeidimų ir kitų, gyventojai gali pasitikrinti prisijungę prie Mano VMI.

Sistemoje baudą galima iš karto ir sumokėti, o tiems gyventojams, kurie šiuo metu susiduria su finansiniais sunkumais ir to padaryti negali, reikėtų nedelsti ir kreiptis į VMI dėl mokėjimo atidėjimo arba išdėstymo dalimis.

Nesumokėtoms administracinėms baudoms mokestinės pagalbos priemonės nėra taikomos, todėl jų išieškojimas vyksta įprasta tvarka.

„VMI informuoja gyventojus apie jiems paskirtas baudas bei pradelstą sumokėti terminą e. paštu. Jei gyventojas Mano VMI įkelto pranešimo neperskaito, tuomet jis siunčiamas ir asmens deklaruotos gyvenamosios vietos adresu“, – teigia VMI Nepriemokų administravimo departamento direktorė Irina Gavrilova.

Ji pažymi, kad po pranešimo išsiuntimo gyventojui nesumokėjus administracinės baudos, jos išieškojimas perduodamas antstoliui, o gyventojas patiria papildomų išlaidų, nes turi sumokėti ir išieškojimo vykdymo išlaidas.

Šiuo metu 11 tūkst. gyventojų VMI jau yra informavusi apie paskirtas ir nesumokėtas baudas, tačiau baudų jie iki šiol nesumokėjo, o dėl baudų mokėjimų atidėjimo ar išdėstymo į mokesčių administratorių nesikreipė.

Artimiausiu metu dar 10 tūkst. gyventojų sulauks VMI pranešimų apie nesumokėtas baudas.

Bendra šių 21 tūkst. gyventojų baudų suma už administracinius nusižengimus šiuo metu yra apie 6,2 mln. eurų.

Dėl pažeidimų gyventojai gali pasitikrinti prisijungę prie Mano VMI (www.vmi.lt/manovmi > Mokesčių mokėtojo kortelė > Administracinės baudos)

Naujienos iš interneto

1 Comment

Komentuoti
  1. Juliusp
    08 rugpjūčio, 19:16 Juliusp

    ar turiu kokiu baudu?

    Atsakyti į šį komentarą

Komentuoti

Skaityti komentarus