Piktinasi pėsčiųjų elgesiu perėjose – po KET pokyčių tapo drąsesni, bet ar protingesni?

Susidaro įspūdis, kad nuo lapkričio 1 dienos, kai įsigaliojo Kelių eismo taisyklių (KET) pakeitimai, vairuotojai tapo kur kas atsargesni pėsčiųjų perėjose, tačiau visiškai priešingybė su pėsčiaisiais, kurie šauna į perėją lyg įsivaizduodami, kad turi visišką pirmumo teisę.

Redakcijai parašiusi mergina teigia, kad naujieji KET reikalavimai pėsčiuosius pavertė žymiai drąsesniais, bet ar protingesniais?

„Ar man tik taip atrodo, ar iš tiesų pėstieji perėjose tapo mažiau atsargūs“, – klausia vairuotoja Simona.

„Kėgliai“ – niekas jūsų neapsaugos“

Esminis skirtumas, jog vairuotojai nuo šiol turi praleisti ne tik į perėją jau įžengusį, bet ir žengiantį arba prie važiuojamosios kelio dalies krašto stovintį ir laukiantį galimybės įžengti pėsčiąjį.

„Turiu teigiamą pastebėjimą vairuotojų pusėn dėl KET pakeitimų pėsčiųjų atžvilgiu. Kasdien tenka išvažinėti Vilnių skersai išilgai ir piko, ir ne piko metu, ir galiu pagirti vairuotojus – tikrai pavyzdingai stoja ir praleidinėja išsižiojusius ir net nesidairančius pėsčiuosius jiems dar net nepriėjus prie pat perėjos.

Ir pačiai tenka pasivaikščioti, tad kartais net nemalonu būna – iki perėjos likę dar kokie trys metrai žingsniavimo, o jau eilė automobilių stovi ir ruošiasi praleisti. Vairuotojams 10 balų. Bent jau Vilniuje, kaip kitur – nežinau.

Na, o pėstiesiems, kaip ir anksčiau – „sėsk, du!“. Kaip vaikščiojo išsižioję, po kapišonais įlindę, su telefonais rankose ir kaip kirviai neriantys į perėjas, taip ir vaikšto.

Anksčiau dar gal stabtelėdavo prie perėjos, bet dabar išvis – „MANO TEISĖ, mane turi praleist“ – tai ir mauna net nesidairę!

Nežinau, gal čia paranojiškai jau pradėjau juos taip matyti, bet susidaro toks įspūdis, kad jie visai nustojo saugotis“, – teigė vairuotoja Simona.

Mergina priduria, kad drąsos pėstieji gal ir įgavo, tačiau sąmoningumo dar stipriai trūksta.

„Gerbiami „kėgliai“, niekas jūsų neapsaugos: nei KET pakeitimai, nei vairuotojų baudimas, tik jūs patys. Ar sunku ĮSITIKINTI, sustoti, apsidaryti, kad tave praleidžia ir tik tada žengti į pėsčiųjų perėją“, – klausia vairuotoja.

Eksperimento metu užsipuolė vairuotoją

Naujieji KET reikalavimai tik įsigaliojo, tačiau jau sulaukia dviprasmiškų nuomonių.

Kokia situacija keliuose susidaro dėl naujųjų KET reikalavimų puikiai atspindi LNK TV laidos „Ne vienas kelyje“ atliktas žurnalistų eksperimentas:

per intensyvią pėsčiųjų perėją iš pradžių važiuota iki lapkričio 1 dienos, o vėliau tas pats maršrutas pakartotas jau įsigaliojus naujiems pakeitimams.

Eksperimentas atskleidė, kad laikantis visų KET reikalavimų vairuotojams prie pėsčiųjų perėjų gali tekti ilgai ir nuobodžiai stovėti, kol praleis visus einančius pėsčiuosius. Dėl to netgi susidarė transporto spūstys.

Maža to, įvyko ir kuriozinė situacija, kai pėstieji užsipuolė vairuotoją, nes jis praleidžia pėsčiuosius.

Akivaizdu, kad teorija ir praktika stipriai skiriasi, tačiau kol kas Susisiekimo ministerija, inicijavusi šiuos KET pokyčius, bėdos nemato, todėl vairuotojams teks apsiprasti.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus