Pirmadienį nukentėjo vairuotojai, keleiviai ir pėstieji

Praėjusią parą, sausio 28-ąją, pirmadienį, šalies keliuose eismo įvykiuose, pirminiais duomenimis, sužeista 14 žmonių, daugiausia keleivių – 7, tarp jų 1 mažametis berniukas.

Vieno įvykio metu (Prienų r.), susidūrus lengvajam automobiliui ir vilkikui, sužeidimus patyręs pirmojo automobilio vairuotojas mirė ligoninėje. Kaune ir Klaipėdoje, pėsčiųjų perėjose, sužeistos 2 moterys.

Nukentėjo ir 2 keleivės, važiavusios visuomeniniu transportu (Vilniuje ir Kaune). Pirminiais duomenimis, įvyko 12 eismo įvykių, kuriuose nukentėjo žmonės. Esant slidžiai kelio dangai – 5 įvykiai.

Policijos registruojamų įvykių registre įvesti 256 asmenų pranešimai apie techninius eismo įvykius. Per parą nustatyta daugiau nei 450 Kelių eismo taisyklių pažeidimų, tarp jų 13 neblaivių vairuotojų (7 nustatytas daugiau negu 1,5 promilės girtumas), 66 pėsčiųjų padaryti pažeidimai.

Po vienuoliktos ryto (11.16 val.) Prienų rajone, kelyje Kaunas–Prienai–Alytus (esant slidžiai kelio dangai), automobilis „Toyota Starlet“, vairuojamas 77 metų vyro, tiesiame ruože pradėjo slysti šonu, įvažiavo į priešpriešinio eismo juostą, kur neišvengė susidūrimo su važiavusiu krovininiu automobiliu „Volvo FH 440“, vairuojamu 31-erių vyro.

Per eismo įvykį sužeidimus patyrė lengvojo automobilio vairuotojas ir su juo važiavusios 69-erių bei 19 metų keleivės. Visi nukentėjusieji skubiai nuvežti į ligoninę, deja, vairuotojas netrukus mirė.

6.44 val. gautas pranešimas apie eismo įvykį Klaipėdoje, Šilutės plente. Pėsčiųjų perėjoje (šviesoforas išjungtas) 58 metų moters nepraleido automobilis „Mazda Tribute“, vairuojamas 62 metų vyro. Nukentėjusioji paguldyta į ligoninę.

66 metų moteris nereguliuojamoje pėsčiųjų perėjoje į eismo įvykį pateko popietę Kaune, Neries krantinės ir Sąjungos aikštės sankryžoje. Ją partrenkė automobilis „Opel Meriva-A“, kurį vairavo 74-erių vyras. Moteris, pirminiais duomenimis, patyrė kojos kaulų lūžius.

Apie 7.07 val. Vilkaviškio rajone, Baraučiznos kaimo teritorijoje, kelyje Vinčai–Pilviškiai–Vilkaviškis, susidūrė 2 automobiliai. 39 metų moteris, vairuodama automobilį „VW Bora“, nepasirinko saugaus važiavimo greičio, neatsižvelgė į kelio ir meteorologines sąlygas, kad kiekvienu metu galėtų suvaldyti transporto priemonę, dėl to automobilis pradėjo slysti ir staigiai stabdant į šį automobilį atsitrenkė ta pačia kryptimi važiavęs ir saugaus atstumo nesilaikęs „Opel Signum“, kurį vairavo 33 metų vyras.

Eismo įvykyje dalyvavo ir dar vienas automobilis, bet jis iš įvykio vietos nuvažiavo. Nukentėjo „Volkswagen“-o vairuotoja, ji nuvežta į ligoninę, kur gydytojai suteikė pirmąją pagalbą (išleista gydytis į namus).

Apie 7.35 val. Švenčionių rajone, Baliulių kaime, kelyje Vilnius–Švenčionys–Zarasai, automobilis „Škoda Octavia“, vairuojamas 38 metų moters, kliudė mergaitę, kuri, pirminiais duomenimis, įėjo į važiuojamąją kelio dalį su mobiliuoju telefonu ir nepastebėjo automobilio. Po įvykio 9 metų pėsčioji apžiūrai pristatyta į Santaros klinikas.

10.27 val. Kaune, S. Žukausko gatvėje (slidi danga), į stotelėje stovėjusį troleibusą atsitrenkė miesto maršrutinis autobusas „Solaris Urbino 12“, vairuojamas 60 metų vyro. Nukentėjo troleibuso keleivė, 81 metų Rusijos Federacijos pilietė (moteris susimušė galvą).

Vakare (18.17 val.) Vilniuje, Antakalnio gatvėje, stabdant miesto maršrutiniam autobusui, salone pargriuvo 67 metų keleivė, kuri, pirminiais duomenimis, nesilaikė už turėklų. Moteris nuvežta į ligoninę.

Apie pusę vienuoliktos ryto Plungės rajone, magistraliniame kelyje A11 Šiauliai–Palanga (apledėjusi danga, stiprus vėjas), į priešpriešinio eismo juostą tiesiame ruože įvažiavęs automobilis „VW Caddy“ nulėkė nuo kelio ir apvirto ant stogo. Nukentėjo 54 metų vairuotojas (paskirtas ambulatorinis gydymas). Panašus eismo įvykis įvyko ir popietę (13.51 val.) Kauno rajone, Žemaitkiemio kaime.

Kelyje Giraitė–Užliedžiai, esant slidžiai kelio dangai, dėl nepasirinkto saugaus važiavimo greičio vairuojamo automobilio „Renault Laguna“ nesuvaldė 25 metų mergina. Tiesiame ruože automobilis įvažiavo į kairę kelio pusę, nuvažiavo nuo kelio ir atsitrenkė į medį. Vairuotoja nuvežta į ligoninę.

Taip pat popietę (14.05 val.) Plungėje, Birutės gatvėje, vingiuotoje nuokalnėje (slidi), į priešpriešinio eismo juostą įvažiavęs 35 metų moters vairuojamas automobilis „Mazda Tribute“ kliudė automobilį „Mazda CX5“. Šio įvykio metu nukentėjo pastarojo automobilio 43 metų vairuotoja (paskirtas ambulatorinis gydymas) ir pirmojoje „Mazdoje“ važiavęs 8 metų berniukas (jis sėdėjo gale vaikiškoje sėdynėje), vairuotojos sūnus. Vaikas nuvežtas į Klaipėdos vaikų ligoninę.

Vakare (20.10 val.) Klaipėdoje, Minijos gatvėje (apsnigta danga), apšviestame ruože, į priekyje važiavusį automobilį „Renault Mégane Scénic“ atsitrenkė automobilis „Opel Zafira“, kurį vairavo 69 metų vyras ir, kuriam, pirminiais duomenimis, pablogėjo sveikata. Po įvykio šis vyras nuvežtas ir paguldytas į ligoninę.

Kol kas Lietuvoje „karaliauja“ žiema, dėl to eismo dalyviai nepamirškime, kad važiavimo sąlygos išlieka žiemiškos ir gana sudėtingos.

Vairuotojai, važiuokite tik saugiu greičiu, laikykitės reikiamo ir saugaus atstumo iki kitos transporto priemonės. Pėstieji, atkreipkite dėmesį, kad daug kur slidūs ne tik keliai, bet ir šaligatviai.

Be to, prieš įžengdami į važiuojamąją kelio dalį ir eidami ja, venkite bet kokių veiksmų (pvz., naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis), kurie atitrauktų Jūsų dėmesį nuo aplinkos ir eismo situacijos kelyje stebėjimo ir trukdytų įsitikinti, kad eiti saugu.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus