Pirmadienį šalies keliuose nukentėjo dviratininkai

Rugpjūčio 6 d., pirmadienį, Lietuvos keliuose, pirminiais duomenimis, įvyko 5 eismo įvykiai, kuriuose sužeisti 5 eismo dalyviai: 2 keleiviai, 2 dviračių vairuotojai (vienas – 7-erių metų berniukas) ir pėsčiasis ((pėsčiųjų perėjoje). Neblaivūs vairuotojai eismo įvykiuose, kuriuose būtų nukentėję žmonės, pirminiais duomenimis, nedalyvavo.

Policijos registruojamų įvykių registre įvestas 191 pranešimas apie techninius eismo įvykius.

Per parą policijos pareigūnai išaiškino 27 neblaivius vairuotojus, daugiau nei 1,5 promilės girtumas nustatytas 17 iš jų. Transporto priemones vairavo, nors teisės tam neturi, 16 asmenų. Dviračių vairuotojai padarė 51 Kelių eismo taisyklių pažeidimą, 18 jų buvo neblaivūs. 69 asmenys, važiavusieji automobiliuose, nebuvo užsisegę saugos diržų.

Mobilieji ir stacionarūs greičio matavimo prietaisai užfiksavo 1 609 transporto priemonių nustatyto važiavimo greičio viršijimo atvejus.

Ryte (6.42 val.) Vilniuje, Liepkalnio ir Gardino gatvių sankryžoje, 46 metų vyro vairuojamas automobilis „Honda Civic“, sukdamas į kairę, nepraleido dviračiu tiesiai važiavusio vyro ir jį partrenkė. Nukentėjo 32 metų Baltarusijos Respublikos pilietis, jis nuvežtas į ligoninę (galvos muštinė žaizda, krūtinės ląstos sumušimas), iš kur išleistas gydytis ambulatoriškai.

Popietę (apie 13.30 val.) Klaipėdoje, Liepojos gatvėje, automobilis „Volvo S80“, kurį vairavo 21-erių mergina, dėl nepasirinkto saugaus vairavimo greičio ir reikiamo saugaus atstumo nesilaikymo atsitrenkė į ta pačia kryptimi priekyje važiavusį automobilį „VW Passat“, vairuojamą 57 metų vyro. Per eismo įvykį nukentėjo „Passat“-o 32 metų keleivis, jis paguldytas į uostamiesčio universitetinę ligoninę stebėti. Apgadintos abi transporto priemonės.

Prieš ketvirtą po pietų (15.41 val.) Panevėžyje, Smėlynės ir Šv. Zitos gatvių sankryžoje, automobilis „Citroën Xsara Picasso“, vairuojamas 48 metų vyro, kliudė moterį, ėjusią nereguliuojama pėsčiųjų perėja. Dėl patirtų sužeidimų (sužeistas veidas, dešinės ir kairės kojų lūžiai) 78 metų pėsčioji paguldyta į ligoninę.

Pavakarę (16.49 val.) Vilniuje, Sausio 13-osios gatvėje, automobilis „Toyota Avensis“, važiuodamas nuo Laisvės prospekto, parbloškė į nereguliuojamąją pėsčiųjų perėją iš dešinės dviračiu įvažiavusį 7 metų berniuką. Mažametis paguldytas į ligoninės Traumatologijos skyrių, jam nustatyti kairės kojos, stuburo juosmeninės dalies sumušimai. Jaunasis eismo dalyvis, kaip reikalauja Kelių eismo taisyklės, neturėjo saugos šalmo. Automobilį vairavo 34 metų vyras.

Vakare (19.37 val.) taip pat sostinėje, S. Stanevičiaus gatvėje, maršrutinio autobuso „Volvo 7700“ 57 metų vairuotojas, siekdamas išvengti susidūrimo su iš šalutinio kelio išvažiavusiu „Toyota“ markės automobiliu, staigiai stabdė. Autobuso salone pargriuvo keleivė, 64 metų moteris susimušė krūtinės ląstą.

Kreipiamės į dviračių vairuotojus, ir suaugusiuosius, ir jauno amžiaus žmones, ir primename keletą svarbių Kelių eismo taisyklių reikalavimų:

1. Važiuoti važiuojamąja kelio dalimi dviračiu leidžiama ne jaunesniems kaip 14 metų asmenims. Išklausiusiems Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos nustatytą mokymo kursą ir turintiems mokyklos išduotą pažymėjimą, – ne jaunesniems kaip 12 metų asmenims. Prižiūrint suaugusiajam, važiuoti važiuojamąja kelio dalimi dviračiu leidžiama ne jaunesniems kaip 8 metų asmenims. Gyvenamojoje zonoje dviračių vairuotojų amžius neribojamas.

2. Dviračio vairuotojas (keleivis) iki 18 metų, važiuodamas (vežamas) keliu, privalo būti užsidėjęs ir užsisegęs dviratininko šalmą. Vyresniam kaip 18 metų asmeniui, dviračiu važiuojančiam keliu, rekomenduojama būti užsidėjus ir užsisegus dviratininko šalmą.

3. Dviračio vairuotojas, važiuodamas kelkraščiu, pėsčiųjų ir dviračių taku, šaligatviu, privalo duoti kelią pėstiesiems, neturi jiems trukdyti ar kelti pavojaus, o pro pat pėsčiąjį leidžiama važiuoti greičiu, kuris yra artimas pėsčiojo judėjimo greičiui (3–7 km/val.), paliekant tokį tarpą iš šono, kad eismas būtų saugus.

4. Dviračių taku ar dviračių juosta dviračio vairuotojas privalo važiuoti kuo arčiau tako ar juostos dešiniojo krašto. Jeigu pėsčiųjų ir dviračių take ar šaligatvyje horizontaliuoju ženklinimu (dviračio simboliu) yra paženklinta dviračių eismui skirta tako (šaligatvio) dalis, dviračio vairuotojas privalo važiuoti tik ja ir kuo arčiau jos dešiniojo krašto.

5. Dviračio vairuotojui, važiuojančiam važiuojamąja kelio dalimi, prireikus pasukti į kairę, apsisukti ar pervažiuoti į kitą kelio pusę, rekomenduojama nulipti nuo dviračio ir kirsti važiuojamąją dalį vedantis dviratį, jeigu eismo sąlygos to reikalauja.

6. Dviračio vairuotojui draudžiama kirsti važiuojamąją kelio dalį važiuojant pėsčiųjų perėjomis.

● Kelių eismo taisyklėse numatyti reikalavimai dviračių vairuotojams taip pat privalomi motorinių dviračių vairuotojams.

Lietuvos kelių policijos tarnyba atkreipia dėmesį, kad šią savaitę, rugpjūčio 6–12 d., kelių policijos pajėgos Europos keliuose vykdo prevencinę priemonę, skirtą transporto priemonių leistino važiavimo greičio kontrolei. Šioje priemonėje, kurią inicijavo Europos kelių policijos tinklas TISPOL (angl. European Traffic Police Network), dalyvauja ir Lietuvos policijos pareigūnai, vykdantys eismo priežiūrą.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus