Pirmadienis: skaudi nelaimė, pasiglemžusi mažamečio gyvybę

Birželio 11-ąją, pirmadienį, Lietuvos keliuose, pirminiais duomenimis, įvyko 11 eismo įvykių, kuriuose nukentėjo žmonės. Žuvo 10 metų lengvojo automobilio keleivis.

Sužeista 14 eismo dalyvių, tarp jų – 2 nepilnamečiai (17 metų pėsčiasis pėsčiųjų perėjoje, 16 metų mopedo vairuotojas). Nukentėjo 8 vairuotojai (1 motociklo), 3 keleiviai, 2 pėstieji (1 – pėsčiųjų perėjoje), 1 dviračio vairuotojas.

Šiais metais eismo įvykiuose jau žuvo 3 nepilnamečiai: 10-metis keleivis, 14 metų paauglys, vairavęs automobilį „VW Polo“, ir 7 metų lengvojo keturračio vairuotojas.

Neblaivūs vairuotojai eismo įvykių, kuriuose būtų nukentėję žmonės, pirminiais duomenimis, nesukėlė.

Policijos registruojamų įvykių registre įvesti 177 pranešimai apie techninius eismo įvykius.

Policijos pareigūnams keliuose „įkliuvo“ 31 neblaivus vairuotojas, 16-os iš jų girtumas viršijo 1,5 promilės. Dviračiais neblaivūs važiavo ir buvo sulaikyti 32 asmenys, iš viso nustatyti 65 šių eismo dalyvių padaryti Kelių eismo taisyklių pažeidimai.

Prie automobilio vairo sėdo, nors teisės vairuoti neturi, 24 asmenys. Nustatytos tvarkos kelyje nepaisė 49 pėstieji. Per parą iš viso nustatyta daugiau nei 470 Kelių eismo taisyklių pažeidimų.

Prieš vidurnaktį (apie 23.49 val.) Plungės rajone, Didvyčių kaimo teritorijoje, kelyje Skuodas–Plungė, automobilio „Opel Vectra“ 29 metų vairuotojas, važiuodamas nuo Skuodo link Plungės, neišvengė susidūrimo su staiga į važiuojamąją kelio dalį įbėgusia stirna.

Po susidūrimo su laukiniu gyvūnu automobilis įvažiavo į priešpriešinio eismo juostą, kur susidūrė su automobiliu „VW Passat“, vairuojamu 59 metų vyro. Per eismo įvykį žuvo pastarojo automobilio 10 metų keleivis. Sužeisti 4 žmonės: „Passat“-o vairuotojas ir 24 metų keleivė išvežti į Klaipėdos universitetinę ligoninę, „Opel“-io 28 metų keleivis paguldytas į ligoninės Traumatologijos skyrių, nukentėjo ir šio automobilio vairuotojas.

Visi važiavusieji „VW Passat“ buvo užsisegę saugos diržus. Eismo įvykis įvyko tiesiame ruože. Gyvūnas nugaišo.

Ryte (9.30 val.) Kėdainiuose, J. Basanavičiaus, 59 metų moteris, vairuodama automobilį „Mercedes-Benz A160“, partrenkė nereguliuojamoje pėsčiųjų perėjoje ėjusį 17 metų vaikiną. Nepilnametis dėl galvos sumušimo greitosios medicinos pagalbos automobiliu nuvežtas į ligoninę ir paguldytas stebėti.

Apie 11.31 val. Vilniuje, Fabijoniškėse, Ateities gatvėje, 39 metų vyras, vairuodamas automobilį „Volvo XC 70“ ir išvažiuodamas iš stovėjimo aikštelės, nepraleido pagrindiniu  keliu iš kairės pusės tiesiai važiavusio automobilio „Mazda MX-5“, kurį vairavo 21 metų mergina.

Šis nuo smūgio atsitrenkė į priešinga kryptimi važiavusį automobilį „Kia Sorento“, vairuojamą taip pat 39-erių vyro. Per eismo įvykį nukentėjo „Mazdos“ vairuotoja (galvos smegenų sukrėtimas, krūtinės ląstos sumušimas, kairės kojos nubrozdinimas), paskirtas ambulatorinis gydymas.

Priešpiet (apie 11.35 val.) Jurbarko rajone, Kalnėnų kaime, Karjero gatvėje (kelyje Kaunas–Jurbarkas–Šilutė–Klaipėda, automobilis „Opel Meriva-A“, vairuojamas 61 metų moters, apsisukdamas, nepraleido jo lenkusio automobilio „Iveco Daily“, kurį vairavo 31 metų vyras, ir su juo susidūrė. Nukentėjo pirmojo automobilio vairuotoja, dėl stuburo traumos ji išvežta į Kauno klinikas.

Popietę (15.09 val.) Panevėžyje, Beržų gatvėje, automobilio „VW Passat“ 31 metų vairurotojas, sukdamas į kairę (aikštelę), nepastebėjo jam iš kairės pusės važiavusio ir jį lenkusio motociklo „Suzuki RG125“ ir su juo susidūrė. Nukentėjo 18 metų motociklo vairuotojas (sumušta dešinė koja).

Eismo įvykių, kuriuose nukentėjo žmonės, Lietuvoje statistika:

2018 metai: 1 340 – 77 – 1 570 (eismo įvykiai – žuvo – sužeista)

2017 metai: 1 143 – 71 – 1 351

Šiais metais (iki birželio 11 d. imtinai), palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, įvyko 197 eismo įvykiais (arba 17,2 proc.) daugiau, žmonių 6 (arba 8,5 proc.) daugiau, sužeista 219 (16,2 proc.) daugiau.

Lietuvos kelių policijos tarnyba prašo visų eismo dalyvių kelyje būti atidiems, vairuotojams – neužsiimti „darbais“, nesusijusiais su vairavimu, tinkamai įvertinti eismo situaciją, važiavimo sąlygas ir važiuoti tik saugiu greičiu. Svarbu prisiminti, kad kelyje esame ne vieni – dalyvauja ir kiti eismo dalyviai.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus