Pirmoji rudens savaitė keliuose nusinešė dviejų žmonių gyvybes

Lietuvos kelių policijos tarnybos duomenimis, per savaitę (rugpjūčio 31–rugsėjo 6 d.), penktadienį–ketvirtadienį, įvyko 85 eismo įvykiai, kuriuose nukentėjo žmonės. Žuvo 2 eismo dalyviai, 57 metų keleivis ir 48 metų pėsčiasis. Sužeisti 109 eismo dalyviai, tarp jų – 23 nepilnamečiai (9 automobilių ir 2 traktorių ir 1 dviračio keleivis, 4 pėstieji, 3 mopedų vairuotojai, 3 dviračių vairuotojai, 1 motociklo vairuotojas.

Įvykiuose nukentėjo (sužeista): transporto priemonių vairuotojų – 29, keleivių – 40, 12 motociklų vairuotojų, 3 mopedų vairuotojai, 7 dviračių vairuotojai ir 1 keleivis, 17 pėsčiųjų, iš kurių 5 buvo partrenkti pėsčiųjų perėjose.

Neblaivūs vairuotojai, pirminiais duomenimis, sukėlė 3 eismo įvykius, 2 žmonės sužeisti, 1 žmogus žuvo.

Palyginti šios savaitės avaringumo statistiką su praėjusių metų ta pačia savaite, pirminiais duomenimis, įvyko 20 eismo įvykių daugiau, žmonių žuvo 1 mažiau, sužeista 35 daugiau.

Eismo įvykiai, kuriuose žuvo žmonės:

Rugsėjo 2 d., 12.20 val., Kauno r., rajoniniame kelyje Vaišvydava–Piliuona–Pakuonis–Pabališkiai 4-ame km, automobilis „Opel Omega“, nesuvaldytas neblaivaus 27 metų vairuotojo, kelio vingyje nuvažiavo nuo kelio ir apvirto. Per eismo įvykį žuvo kartu važiavęs 57 metų keleivis, pats vairuotojas ir kitas keleivis, 44 metų vyras, buvo sužeisti ir gydomi ambulatoriškai. Neblaivus vairuotojas, kuriam buvo nustatytas vidutinis, 1,64 prom. girtumas, buvo sulaikytas ir uždarytas į policijos areštinę. .

Rugsėjo 4 d., 21.40 val., Raseinių rajone, Ariogaloje, automobilis „Ford Mondeo“ partrenkė 48 metų pėsčiąjį ir iš įvykio vietos paspruko. Atvykę medikai konstatavo pėsčiojo mirtį. Kitą dieną į policiją kreipėsi ir apie sukeltą eismo įvykį pranešė 29 metų vairuotojas, kuris buvo sulaikytas.

Pagrindinės savaitės eismo įvykių priežastys:

  • nepraleidimas važiavimo pirmenybę turinčios transporto priemonės, susidūrimai sukant į kairę – 19 atvejų;
  • saugaus važiavimo greičio nepasirinkimas arba leistino greičio viršijimas – 16 atvejų;
  • saugaus atstumo nesilaikymas – 14 atvejų;
  • vairuotojų pareigų pėstiesiems nevykdymas – 14 atvejų;
  • manevravimo taisyklių pažeidimas – 5 atvejai;
  • įvykiai viešajame transporte – 4 atvejai;
  • susidūrimai priešpriešinėje eismo juostoje – 4 atvejai;
  • kitos priežastys – 9.

Šiais metais, iki rugsėjo 6 d. imtinai, mūsų keliuose eismo įvykiuose žuvo 114 žmonių, t. y. 14 (10,94 proc.) mažiau negu pernai per tą patį laikotarpį. Daugiausia žuvo vairuotojų – 43 ir pėsčiųjų – 43.

Pėsčiųjų perėjose transporto priemonių buvo partrenkti ir žuvo 11 pėsčiųjų. Tarp žuvusių vairuotojų – 10 asmenų, kurie vairavo motociklus. Eismo nelaimės nusinešė ir 21 keleivio bei 7 dviračių vairuotojų gyvybes. Tarp žuvusiųjų – 4 nepilnamečiai (2 vairuotojai, 1 keleivis, 1 pėsčiasis).

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus