Policija iškėlė sąlygas: ko reikia, kad keliuose padidėtų leistinas greitis?

Lietuvos policijos generalinis komisaras Linas Pernavas bei jo pavaduotas Edvardas Šileris atskleidė, ko trūksta šalies keliuose, kad būtų padidintas leistinas greitis.

Pastebima, kad saugaus eismo ekspertai kalbėdami apie saugumą keliuose bei sukeltus eismo įvykius dažnokai pabrėžia, jog šalies keliuose reiktų sumažinti leistiną maksimalų greitį.

Vairuotojų teigimu, per pastaruosius šimtą metų automobilių būklė tapo kur kas geresnė, automobiliai tapo kur kas saugesni, tai galbūt vertėtų padidinti greitį, o ne siekti jį sumažinti?

Policijos generalinis komisaras ir jo pavaduotas atskleidė, ko trūksta, kad šalies keliuose būtų padidintas greitis.

„Lietuvoje automobilių būklė gerėja labai lėtai. Kai mes pasieksime, kad senų automobilių amžiaus vidurkis bus 5-10 metų, tuomet ir galėsime šnekėti apie didesnį saugumą ir didesnį greitį gatvėse.

Šiuo metu turime ne vieną tragišką atvejį, avarijas, kai automobilių oro pagalvės buvo pakeistos varžomis, arba kelių dešimčių metų senumo automobilyje randami keli lavonai.

Tikrai nesiūlome mažinti greičio mieste, užtenka tokio, koks yra, bet siūlome laikytis leistino greičio – 50 km/val., nors visi matome, kad realus greitis būna 70-80 km/val.“, – teigė generalinio komisaro pavaduotas E. Šileris.

Jis pridūrė, kad jeigu visi laikytumėmės numatyto leistino greičio, tai tikrai turėtume dvigubai mažiau žūčių keliuose ir kur kas mažiau sužeistųjų.

Pirmiausia turi pasikeisti įpročiai

Policijos generalinis komisaras pridūrė, kad šiuo metu labiausiai nukenčia pėstieji tamsiu paros metu.

„Kad ir kaip gerėtų automobiliai, tačiau pėstieji taip negerėja, todėl turi būti ir atitinkama kelių infrastruktūra, ir visų eismo dalyvių elgesio kultūra“, – pažymėjo L. Pernavas.

Generalinis komisaras pridūrė, kad eismo saugumas, žuvusiųjų bei sužeistųjų skaičius nepriklauso tiesiogiai nuo kelių policijos darbo, o nuo mūsų visų.

 • Naujesnis autoparkas
 • Pasikeitusi eismo dalyvių kultūra
 • Geresnė kelių infrastruktūra

Naujienos iš interneto

2 komentarai

Komentuoti
 1. Sviecias
  20 kovo, 11:25 Sviecias

  Jei budu keliai apsvieciami tai ir pesteji matytusi

  Atsakyti į šį komentarą
 2. arvydas sabonis
  01 balandžio, 17:06 arvydas sabonis

  kokiu b**iu reikalingas didesnis gretis? greiti mazinti, didinti baudas, ivesti pagaliau baudos taskus.

  Atsakyti į šį komentarą

Komentuoti

Skaityti komentarus