Policija masiškai baudžia kalbančius telefonu – vairuotojai neteko teisės vairuoti

Už kalbėjimą telefonu prie vairo policija nubaudė pusę tūkstančio vairuotojų piniginėmis baudomis, o keletas vairuotojų neteko teisės vairuoti.

Policijos pareigūnai informuoja, kad nuo vasario 20 d. šalies keliuose yra vykdomos sustiprintos vairuotojų mobiliojo ryšio priemonių naudojimo rankomis kontrolės priemonės, atkreipiant dėmesį į kone priklausomybe tapusius, neretai pavojų saugiam eismui keliančius vairuotojų Kelių eismo taisyklių pažeidimus.

Per penkias sustiprintos kontrolės dienas pareigūnai nustatė daugiau kaip pusę tūkstančio atvejų, kuomet vairuodami, vairuotojai naudojosi mobiliojo ryšio priemonėmis rankomis.

Pareigūnai informuoja, kad pažeidimams išaiškinti buvo naudojamos įvairios viešos ir neviešos kontrolės priemonės, naudojama įvairi įranga ir technika.

Piniginės baudos buvo paskirtos 513 vairuotojų, keletas vairuotojų neteko teisės vairuoti.

Tokio pobūdžio sustiprintos kontrolės priemonės vyks iki šio mėnesio pabaigos.

Pareigūnai informuoja, kad kiekvieną mėnesį yra numatytos panašios kontrolės priemonės, apie kurias policija ne visuomet informuos iš anksto.

Šių metų pirmąjį pusmetį tokių nusižengimų išaiškinimas bus vienas iš pagrindinių eismo priežiūrą atliekančių pareigūnų prioritetų.

KET 20 punkte nurodyta, kad motorinių transporto priemonių, traktorių, savaeigių mašinų vairuotojams draudžiama naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis, jeigu jomis naudojamasi rankomis, išskyrus tuos atvejus, kai stovinčios transporto priemonės variklis išjungtas.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus