Policija primena vairuotojams: tinkamai pasiruoškite šaltajam metų laikui

Rudeniškiems orams vis labiau įgaunant pagreitį, o pasukus laikrodį, vakarams tapus dar ilgesniems, keičiasi ir važiavimo sąlygos.

Anksčiau ne tik temsta, rytais, dažnai ir vakare, naktimis, susidaro rūkas, dažnai lyja. Pasirodžius pirmajam sneigui bei nestiprioms šalnoms, ant kelių, viadukų gali būti slidu.

Todėl vairuotojai, prieš išsiruošiant į kelionę, visų pirma turėtų įvertinti situaciją keliuose: iš anksto susipažinti su orų prognoze visam kelionės laikotarpiui, pasidomėti, kokia ji numatoma atskiruose šalies regionuose.

Kad kelionė būtų ne tik maloni, bet ir saugi, labai svarbi ir transporto priemonės techninė būklė, tinkamas jos paruošimas šaltajam metų laikui.

Pagrindiniai aspektai, į kuriuos vairuotojai privalo atkreipti dėmesį:

  • Vadovaujantis Kelių eismo taisyklių 230 punktu, nuo lapkričio 10 d. iki kovo 31 d. draudžiama eksploatuoti motorines transporto priemones, išskyrus mopedus, motociklus, triračius, visų rūšių keturračius, ir priekabas su vasarinėmis padangomis. Mopedus, motociklus, triračius, visų rūšių keturračius eksploatuoti su vasarinėmis padangomis draudžiama gruodžio–vasario mėnesiais, taip pat kovo–lapkričio mėnesiais, jeigu bent dalis važiuojamosios dalies, kuria važiuojama, yra apsnigta ar apledėjusi. Minėtu laikotarpiu (lapkričio 10–kovo 31 d.) lengvųjų automobilių (M1 klasė) padangų protektoriaus rašto gylis turi būti ne mažesnis kaip 3 milimetrai. Su dygliuotomis padangomis galima važinėti nuo lapkričio 1 d. iki balandžio 10 d. Naudojant tokias padangas, automobilio gale turi būti priklijuotas skiriamasis ženklas – baltas lygiakraštis trikampis su raudonu apvadu ir padangos dyglio simboliu viduryje.
  • Pasitikrinkite, ar tinkamai veikia vairavimo sistema, stabdžiai, žibintų šviesos, stiklo valytuvai, ar yra jų plovimo skysčio, neįskilęs užpakalinio vaizdo veidrodėlis ir pan. Primename, kad rūko žibintus leidžiama naudoti tik esant blogam matomumui, o priekinius – ir sugedus priekiniam kairiajam artimųjų šviesų žibintui.
  • Turėkite savo transporto priemonėje sustojimo ženklą, gesintuvą (-us), pirmosios pagalbos rinkinį (-ius), taip pat ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais, jos prireiks (užsivilksite) sustojus tamsiuoju paros metu neapšviestame kelyje.
  • Atsižvelgę į eismo ir važiavimo sąlygas, važiuokite tik saugiu greičiu, ypač atidūs būkite tamsiuoju paros metu, esant blogam matomumui prieš pėsčiųjų perėjas, keliuose, kurie neapšviesti, važiuodami per tiltus, viadukus, miškingas vietoves lyjant (sningant, esant plikledžiui).
  • Prie vairo sėskite tik blaivūs, nevairuokite, jeigu esate pavargęs (-usi).

Visų eismo dalyvių prašome kelyje elgtis atsakingai, paisyti Kelių eismo taisyklių reikalavimų, rūpintis savo ir kitų saugumu kelyje.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus