Policija sulaikė kyšininkavimu įtariamą Kelių policijos pareigūną

Praėjusią parą Imuniteto valdybos pareigūnai sulaikė savo kolegą – Kelių policijos valdybos pareigūnui pareikšti įtarimai kyšininkavimu ir prekyba poveikiu. Pareigūnas uždarytas į areštinę.

Spalio 3 d. Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Imuniteto valdybos pareigūnai sulaikė Vilniaus aps. VPK Kelių policijos valdybos pareigūną N. S. (g. 1969 m.).

Jam pareikšti įtarimai dėl nusikalstamų veikų, numatytų Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso (BK) 225 str. 2 d. ir 226 str. 2 d. padarymo.

BK 225 str. (Kyšininkavimas) 2 d. teigia, kad: Valstybės tarnautojas ar jam prilygintas asmuo, savo ar kitų naudai tiesiogiai ar netiesiogiai pats ar per tarpininką pažadėjęs ar susitaręs priimti kyšį arba reikalavęs ar provokavęs duoti kyšį, arba priėmęs kyšį už neteisėtą veikimą ar neveikimą vykdant įgaliojimus,

baudžiamas bauda arba laisvės atėmimu iki 7 metų.

BK 226 str. (Prekyba poveikiu) 2 d. teigia, kad: Tas, kas pasinaudodamas savo visuomenine padėtimi, tarnyba, įgaliojimais, giminyste, pažintimis ar kita tikėtina arba tariama įtaka valstybės ar savivaldybės institucijai ar įstaigai, tarptautinei viešajai organizacijai, jų valstybės tarnautojui ar jam prilygintam asmeniui savo ar kitų asmenų naudai tiesiogiai arba netiesiogiai pats ar per tarpininką pažadėjo ar susitarė priimti kyšį arba reikalavo ar provokavo duoti kyšį, arba priėmė kyšį, pažadėjęs paveikti atitinkamą instituciją, įstaigą ar organizaciją, valstybės tarnautoją ar jam prilygintą asmenį, kad šie teisėtai ar neteisėtai veiktų ar neveiktų vykdydami įgaliojimus,

baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 5 metų.

Sulaikytasis Kelių policijos valdybos pareigūnas patalpintas į Vilniaus aps. VPK areštinę.

Taip pat sulaikytas ir į areštinę patalpintas vyras (g. 1969 m.), kuris įtariamas nusikalstamų veikų, numatytų Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 225 str. 2 d. ir 226 str. 1 d. padarymu.

Pareigūnas atsisakė tikrintis blaivumą

Praėjusią parą taip pat sustabdytas galimai neblaivus pareigūnas, tačiau jis blaivumą tikrintis atsisakė.

Spalio 3 d. apie 14 val. 24 min. Vilniuje, Liepkalnio g., gavus pranešimą dėl galimai neblaivaus automobilio vairuotojo, sustabdytas nuosavas automobilis „Renault“.

Automobilį vairavo ne tarnybos metu neuniformuotas Vilniaus apskr. VPK Viešosios tvarkos valdybos Mobilios kuopos vyriausiasis patrulis A. Č. (g. 1974 m.), kuris pasitikrinti girtumą atsisakė.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus