Policija tikrino moksleivius: atšvaitų naudojimas – nepakankamas

Liūdna šalies statistika rodo, kad nuo 2018 m. pradžios eismo įvykiuose daugiausia žuvo pėsčiųjų.

Siekdami šalinti riziką pėstiesiems nukentėti eismo įvykiuose, Palangos miesto policijos komisariato pareigūnai vasario 6-7 d., prieš prasidedant pamokoms, prie Palangos mokyklų vykdė prevencinę priemonę dėl moksleivių atšvaitų naudojimo kontrolės. Vaikams buvo dalijami atšvaitai.

Priemonės metu buvo patikrinta 270 moksleivių, nustatyta, kad dauguma atvejų šviesą atspindintys elementai gamintojų buvo pritvirtinti prie vaikų kuprinių ir rūbų. Svarbu, kad ir po pamokų vaikai gatvėse būtų matomi.

Todėl atšvaitai vien prie kuprinių yra nepakankama priemonė apsaugoti nepilnamečius nuo nelaimių kelyje. Jokių šviesą atspindinčių elementų neturėjo 38 moksleiviai.

Policijos pareigūnai bendravo su pedagogais, priminė vaikams, kur turi būti segami atšvaitai, ragino moksleivius atlydėjusius tėvus nuo mažens formuoti vaikų saugaus elgesio kelyje įgūdžius.

Kelių eismo taisyklėse nustatyta, kad pėstieji, eidami neapšviestu kelkraščiu arba važiuojamosios dalies kraštu tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui, privalo neštis šviečiantį žibintą arba vilkėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba būti prie drabužių prisisegę kitiems eismo dalyviams matomoje vietoje atšvaitą.

Rekomenduojama, kad tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui pėstieji, eidami į kitą važiuojamosios dalies pusę, neštųsi šviečiantį žibintą arba vilkėtų ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba būtų prie drabužių prisisegę kitiems eismo dalyviams matomoje vietoje atšvaitą.

Pareigūnai išgirdo tėvų argumentus, kad savo vaikus atveža iki pat mokyklos, todėl jiems atšvaitai nereikalingi, ir kad jie nepažeidžia Kelių eismo taisyklių.

Tokių akcijų tikslas – siekti, kad eismo dalyviai pradėtų segėti atšvaitus ar naudoti kitus šviesą atspindinčius elementus ne iš baimės sulaukti baudos ar tik griežtai Kelių eismo taisyklėse nustatytais atvejais, bet pirmiausiai saugant savo gyvybes. Policijos pareigūnai prašo tėvelių savo atžaloms įskiepyti norą būti atsakingiems gatvėje ir nesukelti pavojaus kitiems eismo dalyviams.

Ragina visus eismo dalyvius būti sąmoningiems, segėti atšvaitus, ir kad tai taptų geru įpročiu ir savaime suprantamu dalyku.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus