Policijos autoparkas: „žiguliukai“, „moskvyčiai“ ir pavieniai importiniai automobiliai

Policijos pareigūnai ne visais laikais galėjo pasigirti naujais, greitais ir moderniais automobiliais.

Didelę vairavimo patirtį turintys vairuotojai pamena, jog pirmieji policijos automobiliai buvo net ne baltos ir žalios spalvos, bet juodos ir baltos. Žiūrint iš dabarties, net sunku suprasti, kodėl buvo pasirinktos tokios spalvos. Tačiau tuomet tai buvo normalu, tiesa, neilgai.

Pirmieji policijos automobiliai – „žiguliukai“ ir „moskvyčiai“ bei kita tų laikų technika. Tais laikais kitokių automobilių nelabai ir būdavo.

„Volkswagen Jetta“ ir „Ford Scorpio“ – buvo kone pirmieji importiniai automobiliai, pasiekę Lietuvos policiją.

Neužilgo pasiekė ir antra banga – policijos autoparką papildė „Volkswagen Vento“ ir „VW Passat“ automobiliai. Pastarieji automobiliai jau buvo nudažyti balta ir žalia spalvomis. Šiuos automobilius iki šiol pamena daugelis vairuotojų.

Labai gerai atsimena ir pirmuosius nežymėtus „Volvo“ automobilius, kuriuose buvo įmontuota „Trip Track“ įranga. Tai buvo „Volvo 460“ ir „Volvo 940“ modeliai, po kiek laiko autoparką papildė ir „Volvo S70“ modeliai.

Policijos autoparke buvo galima rasti ne tik automobilių, bet ir motociklų. Tai buvo BMW markės „RT 1150“ modelio motociklai.

Dabartinė situacija skiriasi radikaliai. Policija įsigyja naujus, modernius, kurtus pagal jų poreikius automobilius.

Praėjusių metų viduryje Policijos departamentas įsigijo 12 naujų automobilių „Audi A6“, taip pat 17 mikroautobusų „Volkswagen Kombi“, 20 mažų furgonų „Volkswagen Caddy“, 19 lengvųjų patruliavimo automobilių „Škoda Superb Combi“ ir 24 didesnio važumo automobilius „Škoda Yeti“ ir t.t.

Vienas įspūdingesnių pirkinių – nežymėta „Audi A6 Quattro“. Jame sumontuota naujausia greičio matavimo ir numerių skanavimo įranga. Tačiau labiausiai šis automobilis išsiskiria savo galia.

Kaip teigė policija, automobilyje sumontuotas 3 litrų darbinio tūrio turbodyzelinis šešių cilindrų variklis, kuris išvysto 267 AG galią ir gali pasiekti net 300 km/val. greitį.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus