Policijos staigmena: įspėjo apie neįprastus reidus prie šviesoforų

Policijai įsigijus naujus alkoholio detektorius pareigūnai įspėja, kad nuo šiol vairuotojai sulauks patikrinimų net prie šviesoforų.

„Pareigūnai ateityje dažniau rengs priemones, pavyzdžiui, prie šviesoforų, kur bus tikrinamas vairuotojų blaivumas“, – įspėjo policija.

Policijai įsigijus naujus bekontakčius alkoholio detektorius – „Drager Alcotest 5000“ – bus dažniau tikrinamas vairuotojų blaivumas.

Šie alkotesteriai išsiskiria tuo, kad aptinka alkoholį iškvėptame ore ar aplinkoje. Nereikalingi vienkartiniai antgaliai.

Šiais detektoriais bus galima greitai ir higieniškai patikrinti didelį kiekį transporto priemonių vairuotojų ar kitų asmenų bei nustatyti, ar buvo vartota alkoholio.

Atsižvelgiant į tai, kad tikrinant nebus reikalingi vienkartiniai antgaliai, šiuos prietaisus labai efektyvu naudoti tikrinant sustabdytų transporto priemonių vairuotojus, taip pat masinių ir kitų renginių metu arba viešose vietose, kai gali būti vartojama alkoholinių gėrimų.

Dėl efektyvaus ir greito prietaisų veikimo išvengiama transporto priemonių grūsčių.

Kaip aparatas veikia?

Tikrinamas asmuo pučia į prietaisą. Aptikęs oro srautą, alkoholio detektorius pats įtraukia ir išanalizuoja tiriamo oro mėginį.

Detektoriui neaptikus alkoholio, prietaiso ekrane rodomas simbolis „V“ ir šviečia žalias LED indikatorius.

Aptikus daugiau negu 0,05 promilės alkoholio, prietaiso ekrane rodomas simbolis „X“ ir šviečia raudonas LED indikatorius. Detektoriumi aptikus tikrinamojo asmens iškvėptame ore alkoholio, toks asmuo nedelsiant bus patikrintas alkoholio kiekio matavimo prietaisu.

Įprasti alkoholio matuokliai taip pat galėjo pamatuoti alkoholio koncentraciją iškvėptame ore per atstumą, tačiau jų rodmenys buvo ne tokie tikslūs ir šią funkciją vykdė kur kas lėčiau.

Vieno prietaiso kaina apie 370 eurų.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus