„Porsche Baltic“ tikslas pasiektas: antra vieta 2018 m. sezone

Praėjusį savaitgalį vyko paskutinis 2018 m. sezono Baltijos šalių ilgų distancijų lenktynių čempionato (angl. „Baltic endurance championship“, BEC4H) etapas. 4 valandų ištvermės varžybose puikų rezultatą pademonstravo „Porsche Baltic“ komanda – keturi išskirtinį „Porsche Cayman GT4 Clubsport“ vairavę sportininkai užkopė iki trečios vietos GT klasėje ir užsitiktino antrą poziciją viso sezono įskaitoje.

Tai tik pirmasis „Porsche Baltic“ komandos sezonas ir nuostabu, kad pavyko iškovoti tokią aukštą poziciją. Pradėdamas šį projektą tikėjau, kad vairuotojams pavyks greitai ir gerai adaptuotis prie automobilio, o patirties trūkumą trasoje komandos nariams padėjo kompensuoti atkaklus darbas treniruočių metu.

Žvelgdamas į visą šių metų sezoną galiu pasakyti – džiaugiuosi, kad išdrįsome įgyvendinti tokį rizikingą projektą, nes jo rezultatas atsipirko visomis prasmėmis“, – teigia „Porsche Baltic“ komandos vadovas, lenktynininkas Robertas Kupčikas.

Padėjo treniruotės

Paskutinės BEC4H sezono varžybos vyko Pernu „Auto24Ring“ trasoje, o prie starto linijos 4 valandų trukmės lenktynėse išsirikiavo 19 komandų. Iš septintos pozicijos startavęs geltonasis „Porsche Cayman GT4 Clubsport“ visus 159 ratus važiavo patikimai, o keturi lenktynėse dalyvavę vairuotojai – R. Kupčikas, Ramūnas Šeduikis, Andrius Šlimas ir Martynas Žilinskas – pasižymėjo puikia koncentracija, stabilumu bei atvežė automobilį į aštuntą vietą bendroje įskaitoje bei antrą – GT klasėje.

Visos Baltijos šalių trasos yra savaip žavios – siūlau išbandyti jėgas visose ir profesionalams, ir mėgėjams, ir tiesiog atvykti laisvalaikiu. Kiekviena trasa turi savotiškų techninių ypatumų, kurie turi įtaką lenktynių eigai, tad Pernu labai neišskirčiau.

Tačiau vien faktas, kad tai paskutinės sezono lenktynės, šiokį tokį jaudulį kėlė – juk tokiose varžybose iš principo reikia vairuoti gerai. Mums tai sekėsi, o sekasi tada, kai nuosekliai ir kruopščiai dirbi“, – savo įspūdžius pasakojo M. Žilinskas, kuriam tai jau ne pirmos lenktynės su „Porsche Baltic“ komanda.

Jis pabrėžė, jog didelių pagyrų verta ne tik komanda, bet ir pats automobilis – „Porsche Cayman GT4 Clubsport“.

Jo 3,8 l opozicinis variklis pasiekia 385 AG ir 420 Nm, automobilyje taip pat sumontuota 7 laipsnių PDK pavarų dėžė.

Su tokiu duetu galiniais ratais varomas „Porsche“ iki 100 km/val. įsibėgėja per 4,4 sek. bei pasiekia 300 km/val. greitį.

Sportinio automobilio svoris – 1 300 kg, jame sumontuotos įvairios lenktynėse reikalingos sistemos: 90 l degalų bakas, speciali stabdžių sistema, kurių trinkelių galima nekeisti net 24 val. lenktynių metu, automobilio greitojo pakėlimo sistema „Air Jack“, važiavimų duomenis analizuojanti „Porsche Track Precision“ telemetrijos sistema, elektroninė stabilumo bei sportinė dešimties lygių ABS sistemos.

Praėjęs savaitgalis vainikavo visų metų pastangas. Visi mes džiaugiamės tiek asmeniniais, tiek komandos rezultatais – kai sekasi, tai yra pats geriausias jausmas.

O sekasi tada, kai nuosekliai ir kruopščiai dirbi“, – aukštų rezultatų formulę atskleidė „Porsche Baltic“ komandos narys.

Naujokai jau laukia kitų iššūkių

R. Šaduikiui bei A. Šlimui BEC4H čempionato finalas buvo pirmosios lenktynės sėdint prie „Porsche Cayman GT4 Clubsport“ vairo. Užtikrintai ir stabiliai vieną po kito ratus štampavę vairuotojai neslėpė jau galvojantys apie kitus išbandymus.

„Lenktynės geros, pavyko pasiekti neblogą rezultatą. Tokio tipo renginyje dalyvavau pirmą kartą, tad didelių asmeninių tikslų neturėjau, tačiau važiavimas lūkesčius pranoko – buvau greitesnis nei per treniruotes. Neabejoju, jog dalyvausime ir kitais metais – šį sezoną į komandą įšokau tik paskutinę akimirką, o kitąmet jau bandysiu dalyvauti visose varžybose“, – sakė A. Šlimas.

R. Šaduikis kaip savo pagrindinį tikslą lenktynėse įvardijo siekį nepabloginti komandos pozicijos ir rezultato. Tai pavyko su kaupu, o pasiektas rezultatas – daugiau nei patenkinamas.

„Įspūdžiai po savaitgalio puikūs. Turėjau tikslą kuo geriau prisidėti prie komandos darbo. Didelių asmeninių lūkesčių turėti neturiu teisės – tai tik pirma tokio lygio lenktyninė patirtis, kuri suformuoja galimybę kažkada ateityje užsibrėžti tikslus“, – pasakojo R. Šaduikis.

Kaip vieną iš gero rezultato sudedamųjų dalių jis pabrėžė komandą. Svarbiausia, kad joje būtų surinkti žmonės, su kuriais malonu leisti laiką. Ir, be abejo, jie būtų savo sričių profesionalai – tiek vairuotojai, tiek treneriai, komandos vadovas ar mechanikai.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus