Pranešė džiugią žinią – civilinės atsakomybės draudimo kainos smuko žemyn

Privalomojo transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės draudimo kainos trečiąjį šių metų ketvirtį smuktelėjo žemyn, bet visa draudimo rinka augo 13 proc., praneša Lietuvos bankas.

„Privalomojo transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės draudimo kainos stabilizuojasi ir grįžta į 2017 metų lygį.

Statistiniai duomenys rodo, kad šiemet mažėjo ir apskritai visų rūšių draudimo, susijusio su transportu, kainos, – spalį jos krito net daugiau už bendrą paslaugų kainų lygį.

Tą lemia auganti privalomojo transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės draudimo paklausa ir bendrovių koncentracija būtent į šios rūšies draudimą, konkurencija ir gerėjantys įmonių finansiniai rezultatai“, – sako Lietuvos banko Priežiūros tarnybos direktorius Vytautas Valvonis.

2018 m. trijų ketvirčių ne gyvybės draudimo įmokos augo 14,5 proc. ir sudarė 475 mln. Eur., o išmokos išaugo 5,0 proc. – iki 235 mln. Eur.

Pastarųjų liūto dalį sudarė privalomojo transporto valdytojų civilinės atsakomybės draudimo išmokos, kurios sudarė beveik 112 mln. Eur.

Šalies rinkoje 2018 m. trečiojo ketvirčio pabaigoje draudimo paslaugas Lietuvoje teikė 20 registruotų draudikų (9 įmonės ir 11 kitose ES šalyse registruotų įmonių filialų), veikė 98 draudimo brokerių įmonės.

Beveik visos draudimo įmonės dirbo pelningai, uždirbtas pelnas siekė 37,6 mln. Eur. Draudimo brokerių įmonės taip pat veikė pelningai ir uždirbo 6,2 mln. Eur pelno.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus