Prastos žinios dyzelinių automobilių savininkams – kuro kaina kops į neregėtas aukštumas

Ekonomistai prognozuoja, kad šių metų spalio, lapkričio mėnesiais dyzelinių automobilių vairuotojus gali ištikti šokas, kai degalinių švieslentėse išvys dar neregėtus kainų skirtumus – dyzelinas taps brangesnis už benziną.

Teigiama, kad per pastaruosius trejus metus dėl padidinto akcizo dyzelino kaina kilo vidutiniškai 30 centų ir vienu metu prilygo benzino kainai.

Panašu, kad ir ateitis, beveik 800 tūkst. dyzelinių automobilių vairuotojams, taip pat nieko gero nežada, praneša TV3 žinios.

Pasak ekonomistų, šių metų pabaigoje – spalio, lapkričio mėnesiais – dyzelinas kainuos brangiau, nei benzinas.

Dalis vairuotojų tokias prognozes vertina skeptiškai, o kiti jau susiruošę keisti dyzelinius automobilius į benzininius.

Kainų skirtumo neliks

Šiuo metu vidutinė vieno litro dyzelino kaina Lietuvoje svyruoja apie 1,22 eurus, o skirtumas nuo litro benzino siekia 6-7 centus.

SEB banko ekonomistas Tadas Povilauskas teigia, kad vėlyvą rudenį ši riba tarp benzino ir dyzelino gali tiesiog išnykti, dėl reikalavimo laivybos įmonėms naudoti švaresnį kurą.

„Naftos perdirbimo gamyklos nespės gaminti tiek šviesaus mazuto. Vadinasi, gali būti stipriai išaugusi dyzelino paklausa, ne taip išauksianti pasiūla ir tai gali padidinti kainą lyginant su benzinu. Ta rizika yra labai reali“, – teigė ekonomistas T. Povilauskas.

Niūriai ateities nepiešia

Lietuvos naftos produktų prekybos įmonių asociacijos vadovė Daiva Jokšienė kol kas niūriomis spalvomis ateities nepiešia.

Anot jos, akcizai, kurie turi didžiulę įtaką galutinei kainai, kol kas nesikeičia ir dyzelinas vis dar išlieka 8 centais pigesnis.

„Toks atvejis yra visada galimas jei dyzelino didmeninės kainos augs daugiau, nei augs benzino kainos, tačiau tos žirklės šiokios tokios yra“, – pastebi D. Jokšienė.

Plačiau žiūrėkite TV3 žinių reportaže.

Naujienos iš interneto

1 Comment

Komentuoti
  1. Vytautas
    29 gegužės, 11:04 Vytautas

    Kai visos krovinių pervežimo transporto rūšys taps varomos elektra, tada tikrai dyzelinas bus neįperkamas. Na, o kolkas, būkite ramūs…

    Atsakyti į šį komentarą

Komentuoti

Skaityti komentarus