Premjeras išlieka dviprasmiškas: naujo automobilių mokesčio kol kas nebus

Vairuotojai kol kas gali nusiraminti – artimiausiu metu naujo automobilių mokesčio neplanuojama, teigė ministras pirmininkas Saulius Skvernelis „Žinių radijo“ laidoje „Pozicija“.

Tačiau premjeras kartu priduria, jog galvoti, kaip sumažinti taršių automobilių naudojimą, būtina.

„Dar kartą pabrėžiu – jokio automobilių mokesčio nėra ir nebus teikiama. Tačiau kalbant apie ateitį: turime labai taršų automobilių parką ir jeigu nieko nedarysime, po trejetų metų reikės mokėti labai dideles išmokas iš biudžeto, susijusius su tarša.

Turime priimti sprendimus, kad taršių automobilių būtų kuo mažiau, bet tokie sprendimai, jeigu bus priiminėjami, bus subalansuoti, nukreipti į perspektyvą, kad neapsimokėtų pirkti senų ir taršių automobilių.

Tikrai žinome, kodėl mūsų automobilių parkas toks senas. Ne dėl to, kad žmonės nenori naujų automobilių, o dėl to, kad tokia žmonių perkamoji galia ir realybė.

Tikrai nebus taip, kad paimsime ir socialiai neatsakingai įvedinėsime papildomus mokesčius. Sprendimai, kuriuos mes ateityje privalėsime daryti, jie bus subalansuoti ir skirti neapmokestinti transporto priemonių, bet mažinti taršių automobilių būvimą mūsų šalyje“, – teigė ministras pirmininkas Saulius Skvernelis.

Išanalizavus VĮ „Regitra“ pateiktus pradinius duomenis, 2018 m. kovą Lietuvoje įregistruotų naudotų automobilių vidutinis amžius siekė 12,4 metų. Dyzelinių automobilių dalis buvo 75,0 proc.

2018 m. sausį-kovą Lietuvoje pirmą kartą įregistruota 38’776 naudoti lengvieji automobiliai, t.y. 4,1 proc. daugiau nei atitinkamu laikotarpiu 2017 m. (37’251 vnt.).

 

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus