Premjeras užsiminė apie taršos mokestį: už seną automobilį – kompensacija

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis kalbėdamas apie 2019 metus teigė, kad Aplinkos ministerija yra parengusi ekologiškesnius automobilius skatinančias priemones.

Jo teigimu, jei vairuotojai iškeistų dabartines taršias transporto priemones į aplinkai draugiškesnes, tai galėtų tikėtis kompensacijos už seną automobilį.

Šią tvarką ketinama įgyvendinti jau šiais metais.

„Šiais metais bandysime įgyvendinti skatinančias priemones, kad gyventojas būtų suinteresuotas savo labai taršų automobilį utilizuoti ir gauti kompensaciją, kurią galėtų panaudoti įsigyjant kitą, nebūtinai naują, bet kitą automobilį“, – teigė premjeras Saulius Skvernelis.

Kokio dydžio kompensacijos vairuotojai gali tikėtis?

„Nebus jinai (kompensacija) tokia ženkli, bet vis tiek bus tam tikra paspirtis, nes dabar labai daug eisme dalyvaujančių automobilių, kurie nupirkti už kelis šimtus eurų. Jeigu nieko nedarysime, tai situacija tikrai bus bloga visomis prasmėmis“, – pažymėjo premjeras.

Buvęs aplinkos ministras Kęstutis Navickas buvo atskleidęs, kad ministerija yra pilnai parengusi automobilių taršos mokesčio projektą.

Jame neva numatyta ši skatinimo priemonė: taršių automobilių savininkai gali gauti 600 eurų kompensaciją, jei pasirinktų aplinkai draugiškesnį ir ne tokį taršų automobilį.

Tiesa, šis Aplinkos ministerijos parengtas projektas įstrigo ministerijos stalčiuose.

Premjero interviu TV3 žiūrėkite vaizdo reportaže. Apie automobilių taršos mokestį kalbama nuo 1:59 min.

Naujienos iš interneto

1 Comment

Komentuoti
  1. vytas
    29 kovo, 20:25 vytas

    anglijoje planuoja po 3 tukst. kasmet moketi, o pas mus 10 k. maziau.
    Vel eilinis premjero sposas.

    Atsakyti į šį komentarą

Komentuoti

Skaityti komentarus