Prezidentės istorija: už automobilio vairo sėdo po 10 metų pertraukos

Esame įpratę matyti šalies prezidentę Dalią Grybauskaitę kaip griežtą, rimtą, rūsčią, tačiau filmo „Valstybės paslaptis“ režisierius Donatas Ulvydas atskleidžia kitą šalies prezidentės pusę.

Atskleidžiama, kaip prezidentė džiaugiasi mums visiems įprastu ir kasdieniu dalyku – automobilio vairavimu.

Pasirodo, Dalia Grybauskaitė prie vairo nesėdėjo 10 metų, nes visą laiką teko važinėti šarvuotu 7 klasės BMW automobiliu, kurį vairuoja jos apsauga.

Kai tik D. Ulvydas prezidentei pasiūlė pavairuoti automobilį – prezidentė iškart sutiko.

Tiesa, apsauga nors ir neleido, bet prezidentė liepė duoti jai automobilį.

„Aš mačiau, kaip jai žydėjo akys, nes realiai: ar mes galime įsivaizduoti save savo noru 10-čiai metų atsisakant vairuoti automobilį. Aš neįsivaizduoju“, – įspūdžius pasakojo apie D. Grybauskaitę filmą sukūręs režisierius D. Ulvydas.

Kelionė rekordiniu greičiu

Vairuoti prezidentė išmoko dirbdama Briuselyje ir yra prasukusi daug kilometrų po visą pasaulį.

„Aš visą Ameriką ir visą Europą apvažiavau, – vairuodama pasakojo D. Grybauskaitė. – Vairuoti išmokau Briuselyje, nes kai išlaikiau teises 2001 metais, tai neturėjau automobilio, o kai 2004 metais pradėjau dirbti Briuselyje tuomet išmokau vairuoti. Tai mano patirtis tarptautinė – Lietuvoje esu važinėjusi labai mažai“.

Šalies prezidentė atskleidė, kad per dvi valdymo kadencijas jai labiausiai įsiminė kelionė automobiliu į Krokuvą, kai skrydžiai lėktuvu tą dieną buvo negalimi dėl Islandijoje išsiveržusio ugnikalnio, todėl prezidentė apsaugai liepė spausti per gazo pedalą.

Tačiau pabrėžiama, kad įprastinėmis sąlygomis prezidentė niekad neleidžia savo vairuotojui viršyti greičio!

„Sakau, vyrai (apsaugai) – paimate ginklus, ką įmanoma ir važiuojame iki sienos, o privažiavus lenkai turės praleisti, niekur jie dėsis“, – šypsodamasi prisiminė prezidentė.

Krokuvą prezidentė pasiekė per 6 valandas – rekordiniu greičiu.

„Dabar prisipažinsiu: varė 220 km/val. greičiu – aš jau bijojau ir per langą pažiūrėti, nes vaizdas, kaip per kiną ėjo.

Po trijų valandų žiūrime – jau Varšuva, po penkių – jau Krokuva. Aš net valandą anksčiau prieš viską atvažiavau“, – kelionę automobiliu prisiminė prezidentė.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus