Pro policijos pareigūnus – lyg pro stovinčius: kiek BMW vairuotojui atsieis lenkimas?

Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus pareigūnai visoje apskrityje, t. y. Telšiuose, Mažeikiuose, Kelmėje ir Akmenėje praėjusią savaitę, spalio 22-28 dienomis, vykdydami policines priemones eismo saugumui užtikrinti nustatė 41 Kelių eismo taisyklių pažeidimą.

O taip pat per savaitę buvo pradėti ir 4 ikiteisminiai tyrimai dėl transporto priemonių vairavimo neblaiviems asmenims, kai nustatytas didesnis nei 1,50 promilės girtumas.

Tarp jų – prie automobilio vairo sėdusi neblaivi moteris, dėl neatsakingo poelgio rizikavusi ne tik savo ir aplinkinių, bet ir kartu važiavusio mažamečio jos sūnelio saugumu.

Rečiau pasitaikantis įvykis įvyko Telšių r. spalio 26 d., apie 14.50 val., kelių Šiauliai-Palanga ir Telšiai-Varniai-Laukuva žiedinėje sankryžoje.

Automobilio „BMW“ vairuotojas (gimęs 1989 m.), važiuodamas žiedine sankryža ratu ir dirbtinai stipriai akseleruodamas privertė vairuojamą transporto priemonę slysti šonu, taip sukeldamas pavojų sau, eismui bei aplinkinių saugumui.

Dėl tokių vairuotojo veiksmų, kitos transporto priemonės negalėjo įvažiuoti į žiedinę sankryžą. Vos tik vairuotojas išvažiavo iš žiedinės sankryžos, iškart buvo sustabdytas policijos pareigūnų.

Dėl bandymo parodyti „išskirtinius“ gebėjimus, asmeniui teks atsisveikinti su teise vairuoti.

Telšiškiui surašytas administracinio nusižengimo protokolas, kuriame paskirta teisės vairuoti transporto priemones atėmimas 1 metams ir 225 eurų piniginė bauda.

Praėjusią savaitę Kelių policijos pareigūnai išaiškino 6 neblaivius dviratininkus:

  • Mažeikių r., vyrui (gimęs 1963 m.) nustatytas 1,97 promilės girtumas;
  • Kelmės r., moteriai (gimusi 1953 m.) nustatytas 1,69 promilės girtumas;
  • Telšių r., vyrui (gimęs 1969 m.) nustatytas 1,49 promilės girtumas;
  • Telšių r., vyrui (gimęs 1964 m.) nustatytas 1,33 promilės girtumas;
  • Mažeikių r., vyrui (gimęs 1966 m.) nustatytas 1,32 promilės girtumas;
  • Mažeikių r., vyrui (gimęs 1948 m.) nustatytas 1,29 promilės girtumas.

Neblaiviems dviračių vairuotojams, atitinkamai tiems, kuriems nustatyta daugiau negu 0,4 promilės, bet ne daugiau negu 1,50 promilės girtumas, paskirtos piniginės baudos nuo 80 iki 150 eurų, o tiems, kuriems nustatytas girtumas viršijo 1,50 promilės, paskirtos baudos nuo 150 iki 200 eurų.

Telšių apskr. VPK Kelių policijos skyriaus pareigūnai Telšių r. taip pat sustabdė pradedantįjį vairuotoją (gimęs 1990 m.), kuriam nustatytas 0,40 promilės girtumas.

Vykdytų policinių priemonių metu, mobilaus greičio matuoklio pagalba buvo nustatyti 6 leistino važiavimo greičio viršijimo atvejai.

Vienas jų – Kelmės r., kelio Kelmė-Tytuvėnai 8-ajame kilometre, užfiksuotas automobilis, kurį vairavęs vyras (gimęs 1981 m.) važiavo 157 km/h greičiu, t. y. viršijo leistiną važiavimo greitį 67 km/h.

Už šį pavojų jam pačiam ir kitiems eismo dalyviams kėlusį Kelių eismo taisyklių pažeidimą paskirta 225 eurų piniginė bauda, taip pat 1 mėnesiui atimta teisės vairuoti transporto priemones.

Kelių eismo taisyklių laikymosi kontrolės metu 6 atvejais buvo užfiksuotas netinkamas saugos diržų naudojimas, 5 atvejais nedraustos privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu transporto priemonės eksploatavimas, 7 atvejais naudojimasis rankomis mobiliojo ryšio priemone, taip pat kiti pažeidimai.

Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus pareigūnai vairuotojus skatina laikytis Kelių eismo taisyklių, vairuoti atsakingai, atsižvelgti į oro sąlygas, pasirinkti saugų važiavimo greitį.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus