Provokuojantis klausimas policijai: ar galite padidinti leistiną greitį?

Ketvirtadienį Policijos departamentas pristatė veiklos rezultatus ir surengė konferenciją, kurios metu klausimus galėjo uždavinėti ir piliečiai.

Policija sulaikė įvairiausių klausimų, tame tarpe ir provokuojančių.

Vienas internautas policijos generalinio komisaro Lino Pernavo paklausė, ar nebūtų galima keliuose padidinti leistino maksimalaus važiavimo greičio.

Jo teigimu, per pastaruosius šimtą metų automobilių būklė tapo kur kas geresnė, automobiliai tapo kur kas saugesni, tačiau miestuose greitį siūloma mažinti, o gal vertėtų padidinti?

Į internauto užduotą klausimą atsakė generalinis komisaras L. Pernavas ir jo pavaduotojas Edvardas Šileris.

„Lietuvoje automobilių būklė gerėja labai lėtai. Kai mes pasieksime, kad senų automobilių amžiaus vidurkis bus 5-10 metų, tuomet ir galėsime šnekėti apie didesnį saugumą ir didesnį greitį gatvėse.

Edvardas Šileris

Šiuo metu turime ne vieną tragišką atvejį, avarijas, kai automobilių oro pagalvės buvo pakeistas varžomis, arba kelių dešimčių metų senumo automobilyje randami keli lavonai.

Tikrai nesiūlome mažinti greičio mieste, užtenka tokio, koks yra, bet siūlome laikytis leistino greičio – 50 km/val., nors visi matome, kad realus greitis būna 70-80 km/val.“, – teigė generalinio komisaro pavaduotas E. Šileris.

Jis pridūrė, kad jeigu visi laikytumėmės numatyto leistino greičio, tai tikrai turėtume dvigubai mažiau žūčių keliuose ir kur kas mažiau sužeistųjų.

Pirmiausia turi pasikeisti įpročiai

Policijos generalinis komisaras pridūrė, kad šiuo metu labiausiai nukenčia pėstieji tamsiu paros metu.

„Kad ir kaip gerėtų automobiliai, tačiau pėstieji taip negerėja, todėl turi būti ir atitinkama kelių infrastruktūra, ir visų eismo dalyvių elgesio kultūra“, – pažymėjo L. Pernavas.

Generalinis komisaras pridūrė, kad eismo saugumas, žuvusiųjų bei sužeistųjų skaičius nepriklauso tiesiogiai nuo kelių policijos darbo, o nuo mūsų visų.

Linas Pernavas

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus