R. Šimašius siekia, kad Vilniuje motociklininkai galėtų važiuoti A juostomis

Šeštadienį motociklininkams griausmingai pradėjus baikerių sezono atidarymą ne ką mažiau džiugių žinių pateikė ir Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Atidarymo metu ant scenos užlipęs miesto vadovas susirinkusiems motociklininkams teigė, jog Vilnius yra laisvas miestas, todėl siekia, kad motociklininkams taip pat būtų suteikta teisė važiuoti maršrutiniam transportui skirtomis A juostomis.

„Vakar (penktadienį – red. past.) dar kartą raštu kreipėmės į Susisiekimo ministeriją, kad motociklininkai taip pat galėtų važiuoti A juostomis. Manau, pirmadienį susisiekimo ministras perskaitys laišką ir pareikš savo poziciją“, – teigė meras R. Šimašius.

Tokius mero žodžius baikeriai palydėjo audringais sveikinimais bei plojimais.

Remiantis Kelių eismo taisyklėmis (KET) šiuo metu A juostomis leidžiama važiuoti šioms transporto priemonėms:

  • dviračiams ir mopedams;
  • taksi, jeigu eismo juosta pažymėta raide „A“ ir užrašu „TAKSI“;
  • automobiliams, kuriuose važiuoja 4 ir daugiau eismo dalyvių, jeigu eismo juosta pažymėta raide „A“ ir simboliu 4+;
  • elektromobiliams, jeigu eismo juosta pažymėta raide „A“ ir elektromobilių simboliu.

Idėja sena, bet neužmiršta

Motociklininkai dėl galimybės važiuoti A juostomis kreipėsi dar prieš kelerius metus, taip pat organizavo peticiją.

„Peticiją būtų galima inicijuoti dėl KET pakeitimo leidžiant motociklams ir motoroleriams važiuoti A juosta, kad nereiktų dusti dūmuose stovint už kokio sunkvežimio“, – komentarą išreiškė motociklininkas.

Nors dviračiams bei mopedams ir dabartinės KET nedraudžia važiuoti „Eismo juosta maršrutiniam transportui“ ir (arba) raide „A“ kelio ženklu pažymėta eismo juosta, motociklininkai neprieštarautų, kad būtų suteikta teisė ir jiems.

„Leisti važiuoti ir motociklams būtų puiku, tuomet nereikėtų važiuoti tarp eilių. Su sąlyga, kad motociklai neviršytų greičio važiuodami autobusų juosta, nes avarijų tikimybė išaugtų dėl sukančių į dešinę ir besirikiuojančių“, – peticijai pritarė kitas baikeris.

Idėja ir siūlymai nors ir buvo išreikšti, tačiau tuo metu sulaukė prieštaravimo ir joms nebuvo pritarta.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus