Ribos tarp treniravimosi ir pasilinksminimo nėra: tapti kelių chuliganu itin paprasta

Gausiai iškritęs sniegas ir čiuožykla virtusios gatvės bei automobilių stovėjimo aikštelės it medus ima vilioti ekstremalių pojūčių ištroškusius vairuotojus.

Metai iš metų pastebima tendencija, kad tokie „drifteriai“ sutemus išvažiuoja į gatves „patobulinti savo įgūdžių“. Bent jau jie taip sako…

Realybė visiškai kitokia

Nors anksčiau pačiose vairavimo mokyklose buvo galima išgirsti kalbų apie tai, kad žiemą uždarose automobilių stovėjimo aikštelėse galima patobulinti savo vairavimo sugebėjimus ant slidžios kelio dangos, tačiau tokie pabandymai gali itin karčiai atsirūgti.

Vairuotojai privalo atminti, kad išbandyti automobilio galingumą ir manevravimą esant slidžiai, apsnigtai kelio dangai, nesaugiai vairuoti, staigiai stabdant, didinant ir mažinant važiavimo greitį, vairuoti keliant pavojų sau ar kitiems eismo dalyviams viešose vietose – stovėjimo aikštelėse, aikštėse, keliuose – griežtai draudžiama.

Toks elgesys įprastai prilyginamas chuliganiškam vairavimui bei užtraukia solidžias sankcijas.

Remiantis Kelių eismo taisyklėmis (KET), chuliganiškas vairavimas, t. y. pavojų eismo saugumui arba savo ar kitų žmonių saugumui keliantis KET pažeidimas dėl chuliganiškų paskatų, užtraukia baudą vairuotojams nuo 450 iki 550 eurų ir neturintiems teisės vairuoti transporto priemones asmenims – nuo 750 iki 1000 eurų.

Negana to, už šį administracinį nusižengimą privaloma skirti teisės vairuoti transporto priemones atėmimą nuo vienerių iki dvejų metų.

Tad nepaisant to, ar į gatves vairuotojas išvažiavo pasilinksminti ir patirti adrenalino, ar iš tiesų patobulinti savo įgūdžius prastomis vairavimo sąlygomis, visi jie net patys to nežinodami gali tapti tikrais kelių chuliganais.

Dėmesį patraukė BMW vairuotojai

Vairuotojų portalas „autobanas.lt“ primena, kad didelio dėmesio istorija sulaukė po to, kai policija paviešino du BMW chuliganus, kurie driftino prekybos centro požeminėje aikštelėje.

Už tai pirmasis BMW vairuotojas nubaustas 225 Eur bauda ir 1 metų teisių atėmimu, o antrąjam teks pakloti 1200 Eur ir 2 metus pailsėti nuo vairavimo.

Tiesa, antrasis BMW vairuotojas trenkėsi į sieną.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus