Ruošia staigmeną vairuotojams – testuoja dar nematytą greičio matuoklį

Laikas nuo laiko policija Ukmergės gatvėje atlieka dar nematyto greičio matuoklio testavimo darbus. Tačiau kas tai per matuoklis bei kokias jis funkcijas atlieka – policija neatskleidžia.

Apie naująjį matuoklį jau kuris laikas sklando kalbos. Vairuotojai yra ne kartą pastebėję, jog Ukmergės g., „Kemi“ autoserviso aikštelėje, policininkai ir inžinieriai atlikinėja kažkokius darbus.

Kad tai policijos pareigūnai, pastebėdavo tik paskutinę akimirką, nes tarp pastatytų aikštelėje automobilių arba nesimatydavo tarnybinių policijos automobilių, arba pareigūnai būdavo su nežymėtais automobiliais.

Prieš kurį laiką vairuotojų portalui autobanas.lt pavyko užfiksuoti testavimo darbus. Iš tiesų, policininkai dirbo su nežymėta „Audi A6“, kurios iš tolo atpažinti neįmanoma.

Taip pat su pareigūnais dirbo inžinierius iš „Fima“ įmonės. Kadangi tik pastarasis turėjo šviesą atspindinčią liemenę, vairuotojams dienos metu juos pastebėti praktiškai neįmanoma. Juolab, greičio matuoklis pastatytas prie gatvės, o pareigūnas su inžinieriumi stovi už automobilio.

Kalbant apie patį greičio matuoklį – pareigūnai neatskleidė visiškai jokios informacijos apie jį. Tačiau greičio matuoklis pypsėjo it pašėlęs.

Apie naująjį ir dar nematytą greičio matuoklį nedaugžodžiavo ir Lietuvos kelių policijos tarnyba (LKPT).

„Lietuvos kelių policijos tarnyba, kartu su visos šalies policija nuolat ieško modernių sprendimų, kaip gerinti eismo saugumą, tuo pačiu testuoja įvairias modernias priemones ir prietaisus, skirtus eismo dalyvių kontrolei. Šių būdų ir priemonių iš tiesų yra nemažai.

Kol nepriimti sprendimai dėl priemonių ar prietaisų įsigijimo ir naudojimo, siekdami išvengti klaidinančios informacijos platinimo, testuojamos įrangos komentuoti negalime“, – portalui autobanas.lt teigė LKPT vyresnioji specialistė Marija Kazanovič.

Mobili pažeidimų fiksavimo sistema

Panašią naujos kartos mobiliąją pažeidimų fiksavimo sistemą naudoja Vokietijos policijos pareigūnai.

Prietaisas dažniausiai statomas vietose, kur dėl riboto ploto neišeina pastatyti tarnybinio transporto, arba įrengti stacionarių greičio matuoklių. Todėl į pagalbą pasitelkiami tokie mobilūs įrenginiai.

Pavyzdžiui remontuojamuose kelio ruožuose, kur leistinas greitis smarkiai sumažinamas. Policijos pareigūnui užtenka pastatyti mobilią pažeidimų sistemą kelyje, o pačiam iš tolimesnio atstumo, sėdint automobilyje, stebėti eismą.

Panašiai, kaip šiuo atveju Ukmergės g. – matuoklis prie gatvės, o pareigūnai stovi aikštelėje už automobilio.

Galbūt ši testavimo vieta pasirinkta neatsitiktinai, nes prietaisas leidžia matuoti tiek artėjančių, tiek tolstančių transporto priemonių greitį.

Tačiau kol kas belieka tik spėlioti, kol Kelių policija neatskleis daugiau informacijos. Aišku viena – testavimo darbai atliekami jau kuris laikas ir naujas greičio matuoklis turės pasirodyti gatvėse.

Naujienos iš interneto

1 Comment

Komentuoti
  1. ha
    17 kovo, 22:12 ha

    Laikai keičiasi, bet policijos mentalitetas ne tik vis modernes priemones taiko kaip pasisilėpus kaip kokiems vagims pagauti ir nubausti vairuotojus už krumu nebesislepia bet va tai nežimėtus automobilius paleidžia, tai dar kokios paslėptas kameras naudoja kaip vagys ar plėšikai kad tik nepamatytu ju ir galėtu nubausti o kad patruliuotu kaip policininkai ir tvarka kaip normalus civilizuoti mentai palaikytu kad juos žmonės matytu ir žmėnės jaustu matytu mentus kad yra stebimi ir palaikoma tvarka manau aišku baudu jau nebesurinktu bet tvarka tikrai butu pažiurėkite kas buna kada kelyje policijos ekipaža sutinki visi persišika ir vietoje 50 pradeda ant 40 ir dar mažiau važiuoti.
    kaip buvo policininkai legalus vagys ir banditai taip ir liko kad tik bet kokiu budu pagauti ir nubausti vairuotoja o ne padėti jam.

    Atsakyti į šį komentarą

Komentuoti

Skaityti komentarus