Rytą vairuotojai pradėjo avarijomis ir tūkstantinėmis baudomis

Šeštadienio rytas prasidėjęs intensyviu snygiu pakišo koją ne vienam vairuotojui. Tiesa, vieniems pavyko atsipirkti smulkiais techniniais įvykiais, kiti kelionę baigė ant stogo griovyje.

Po Lietuvos valstybės šimtmečio minėjimo Vilniaus apskrities kelių policija surengė rytinį reidą, siekiant patikrinti vairuotojų sveikatą.

Tačiau prieš tai ir reido metu policijos pareigūnams teko skubėti į pagalbą vairuotojams, kurie pateko į eismo įvykius. Nors kelininkai plušo nuo ankstyvo ryto, kelio danga, pasidengusi šlapiu sniego sluoksniu, buvo slidi.

Skaudžių nelaimių pavyko išvengti – užregistruoti tik techniniai įvykiai, kuomet nespėjus sustoti ar nesuvaldžius automobilio, susidurdavo transporto priemonės.

Nesustojimas kainuos brangiai

Rytinio reido metu policija tikrino vairuotojus Lazdynų mikrorajone, šalia Pasakų parko.

Daugeliui vairuotojų policija pastabų neturėjo. Vos keli vairuotojai gavo įspėjimus, jog važiuoja neįsijungę artimųjų šviesų arba nenusivalę automobilio, kai pro priekinius šoninius langus praktiškai nemato net šoninių veidrodėlių.

Neblaivių vairuotojų neužfiksuota. Įpusėjus reidui, policijos pareigūnai gavo dar vieną pranešimą apie įvykusią avariją šalia Rastinėnų.

Nuvykus vienam ekipažui paaiškėjo, jog vairuotojas nesuvaldė automobilio ir nuvažiavęs į griovį apsivertė. Vairuotojas patikrintas alkotesteriu buvo blaivus, nukentėjusių išvengta.

Likę pareigūnai reido metu pastebėjo „Audi“ automobilį, kuris stabdomas nestojo ir nurūko savais keliais. Tačiau toli pabėgti nepavyko – netrukus vairuotojas buvo pavytas ir atvežtas į reido vietą.

„Audi“ vairuotojas buvo blaivus, turėjo tvarkingus dokumentus, tačiau už tai, kad nevykdė teisėtų pareigūno nurodymų ir stabdomas nestojo – gavo protokolą.

Remiantis Administracinių nusižengimų kodeksu (ANK), nepaklusimas uniformuoto policijos pareigūno teisėtam reikalavimui užtraukia baudą vairuotojams nuo 850 Eur iki 1200 Eur, taip pat privaloma skirti teisės vairuoti transporto priemones atėmimą nuo 3 iki 5 metų.

Taip pat už tokį pažeidimą gali būti skiriamas transporto priemonės konfiskavimas.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus