Rytinis reidas: daugelis vairuotojų daro tą pačią klaidą

Ankstų ir šaltą šeštadienio rytą Kelių patrulių rinktinės pareigūnai Buivydiškių gatvėje surengė reidą. Vieniems vairuotojams užteko pateikti vairuotojų pažymėjimą, kitiems teko ir prasipūsti.

Tikrinami vairuotojai buvo abiejomis eismo krytimis. Daugeliui vairuotojų užteko pateikti vairuotojo pažymėjimą bei automobilio dokumentus, tačiau ne visiems.

Abejones kėlę vairuotojai turėjo pasitikrinti alkotesteriu. Reido metu neužfiksuotas nei vienas neblaivaus vairuotojas.

Panaši situacija buvo ir naktinio reido metu – įkliuvo „Volvo“ vairuotojas, kuris neturėjo teisės vairuoti.

Rytinio reido metu didelių nusiskundimų policijos pareigūnai vairuotojams neturėjo. Tačiau nemažai vairuotojų keliavę anksti ryte darė tą pačią klaidą – važiavo arba pilnai nenusivalę sniego nuo automobilio, arba užšalusiais langais.

Pareigūnų teigimu, apledėję, taip pat iš vidaus aprasoję automobilių langai stipriai riboja matomumą. Tokia pati situacija, kai vairuotojai nenuvalo sniego nuo automobilio kėbulo arba tai padaro ne pilnai.

Ribotas matomumas kritiniu metu gali lemti nelaimę. Transporto priemonių vairuotojai kelyje privalo elgtis taip, kad nesukeltų pavojaus ne tik sau, bet ir kitiems eismo dalyviams.

„Prieš pradėdamas važiuoti vairuotojas privalo iš anksto tinkamai pasirūpinti transporto priemonės technine būkle – tinkamomis padangomis, šviesos prietaisų ir stiklo valytuvų veikimu.

Svarbu pasirūpinti, kad automobilyje pakankamai būtų automobilių langų stiklų ploviklio, sniego valymo šepečiai, ledo grandikliai.

Valstybinio numerio ženklai turi būti švarūs, o galiniai – apšviesti.

Pajudėti iš vietos galima tik tada, kai nuo sniego ir ledo visiškai nuvalyti automobilio stiklai, šviesos prietaisai, automobilio stogas.

Prašome vairuotojus pasirūpinti savo transporto priemone, pajudant iš vietos nusivalyti automobilius“, – įspėja Kelių patrulių rinktinės pareigūnai.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus