S. Skvernelis siūlo apmokestinti įvežamus automobilius – kai kurių neapsimokėtų pirkti

Europos Komisija paragino Lietuvą didinti biudžeto pajamas įvedant taršos mokestį, premjeras Saulius Skvernelis siūlo naujai registruojamiems automobiliams nustatyti tokį didelį mokestį, kad lietuviams taršių mašinų nebeapsimokėtų pirkti.

Teigiama, kad mokestis galiotų naujai įvežamiems automobiliams ir nebus taikomos mašinoms, kurios jau naudojamos Lietuvoje.

Kokie automobiliai patektų į S. Skvernelio apmokestintų automobilių sąrašą, kol kas neaišku.

„Neleisti įvežti taršių automobilių nustačius administracinį mokestį, kad neapsimokėtų įvežti. Bet neapmokestinti transporto, kuris jau Lietuvoje yra naudojamas“, – teigė premjeras S. Skvernelis.

Primename, kad Lietuvos automobilių parkas vienas seniausių Europoje.

Vidutinis Lietuvos keliais riedantis automobilis yra 15 metų senumo, o du trečdaliai automobilių – dyzeliniai.

Praėjusiais metais S. Skvernelis, kalbant apie taršių automobilių mokestį teigė, kad vairuotojas turi įsiminti:

jei ruošiasi pirkti, pavyzdžiui, 19 metų senumo automobilį su 3 litrų variklio darbiniu tūriu, tai teks susimokėti didelius registracijos mokesčius.

„Galbūt reiktų pirkti ne 3 litrų variklio galingumo automobilį, bet nusipirkti šiek tiek mažiau galingą, tuomet galbūt ir metai bus geresni, naujesnis.

Aišku, naujo neįpirks, daugumai žmonių tai nepakeliama našta [..] Perkant, galbūt reikėtų nusipirkti, pavyzdžiui, 1,6 l automobilį“, – tuomet sakė S. Skvernelis.

Kokio dydžio tai būtų mokestis, premjeras nedetalizavo.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus