Savaitgalis šalies keliuose

Lietuvos kelių policijos tarnybos pirminiais duomenimis, gegužės 24–26 dienomis, (penktadienį–sekmadienį), mūsų šalies keliuose policija užregistravo 191 eismo įvykį.

Įvyko 28 eismo įvykiai su sužeistaisiais, nukentėjo 37 žmonės. Neblaivūs vairuotojai sukėlė 22 eismo įvykius, 2 iš šių įvykių buvo sužeisti žmonės.

Savaitgalio eismo įvykiuose sužeista 12 vairuotojų, 3 motociklų vairuotojai ir 1 keleivis, 4 pėstieji, 13 keleivių, 4 dviratininkai. Tarp sužeistųjų savaitgalio eismo įvykiuose – 8 nepilnamečiai.

  • Penktadienį, gegužės 25 d., įvyko 9 eismo įvykiai, kuriuose buvo sužeista 10 žmonių.

Įvykiuose sužeisti 2 nepilnamečiai – motociklą vairavęs 17-metis vaikinas ir automobilyje važiavęs 7-erių metų berniukas.

Įvyko su susidūrimai su priekyje važiavusiomis transporto priemonėmis, Raseinių r., Sujainių k., krašto kelyje keliai Ariogala–Raseiniai–Kryžkalnis, automobilio vairuotojas, nepasirinkęs saugaus važiavimo greičio ir tinkamo šoninio atstumo, susidūrė su priekyje važiavusiu dviračiu, Gargžduose nepilnametis motociklo vairuotojas atsitrenkė į priekyje pristabdžiusį automobilį.

Dar vienas motociklo vairuotojas buvo sužeistas Mažeikiuose, važiuojančio motociklo nepraleidus į kairę sukančiu automobiliu. Alytuje, neatidžiai iš stovėjimo vietos išvažiuojantis automobilis susidūrė su tiesiai važiavusiu automobiliu, kuris nuo smūgio kliudė dar vieną automobilį.

Dėl nepasirinkto saugaus važiavimo greičio įvyko du eismo įvykiai, Pasvalyje vairuotojas žiedinėje sankryžoje nesuvaldė krovininio automobilio su priekaba, kuris nuvažiavo nuo kelio, Pakruojo r., krašto kelyje Šiauliai–Pakruojis–Pasvalys, lengvojo automobilio vairuotojas nesuvaldė automobilio, kuris nuvažiavo nuo kelio ir apvirto.

Šilutės r., rajoniniame kelyje Švėkšna–Bliūdsakiai–Šyliai, teisės vairuoti neturintis 18-metis vaikinas automobiliu įvažiavo į sankryžą iš šalutinio kelio, nepraleidęs pagrindiniu keliu važiavusio automobilio, pastarojo automobilio vairuotojas ir keleivė buvo sužeisti.

Druskininkuose girtas dviračio vairuotojas, sukdamas į kairę, nepraleido kito dviračio, su kuriuo susidūrė ir sužeidė dviratininkę.

Tauragės r., Eičių k., tamsiuoju paros metus į kelią įbėgus laukiniam gyvūnui, moteris nesuvaldė vairuojamo automobilio, ir nuvažiavusi nuo kelio, atsitrenkė į nupjauto medžio kamieną. Įvykio metu buvo sužeistas automobilyje vežamas 7 metų keleivis.

  • Šeštadienį gegužės 26 d., mūsų keliuose įvyko 10 eismo įvykių, kuriuose sužeista 12 žmonių.

Širvintų r., magistraliniame kelyje Vilnius–Panevėžys, vairuotojas susidūrė su netikėtai į kelią išėjusiu briedžiu, įvykio metu gyvūnas nugaišo, sužeista automobilyje važiavusi keleivė.

Nepasirinkus saugaus važiavimo greičio ir nesuvaldžius automobilių, įvyko 2 eismo įvykiai. Plungėje jaunas vairuotojas, nesaugiai manevruodamas, sukdamas į kairę sankryžoje, nesuvaldė automobilio, kuris slydo šonu ir apsivertė.

Panašų įvykį Alytaus r., Krokininkų k., sukėlė teisės vairuoti neturintis vaikinas, nepasirinkęs saugaus važiavimo greičio, ir nesuvaldęs vairuojamo automobilio, kuris nuvažiavo nuo kelio ir atsitrenkė į elektros stulpą. Jonavoje motociklo nesuvaldė 17-metė mergina, atsitrenkus į kelkraščio stulpelį, buvo sužeista pati vairuotoja ir kartu važiavusi 16-metė keleivė.

Dėl pėsčiųjų neatsargumo ir vairuotojų pareigų pėstiesiems nevykdymo buvo sužeisti 3 pėstieji, Vilniaus centre nuo elektroninio paspirtuko nukrito ir susižalojo 18-metis vairuotojas, vengdamas susidūrimo su automobiliu.

  • Sekmadienį, gegužės 27 d., keliuose įvykus 9 eismo įvykiams buvo sužeista 15 žmonių.

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį, Tauragės r., Visbarų k., saugaus važiavimo greičio nepasirinko ir automobilio nesuvaldė 20-metis pradedantysis vairuotojas.

Nuo kelio nuvažiavęs automobilis vertėsi kelis kartus, visi 4 jame važiavę jaunuoliai buvo sužeisti.

Dėl jaunos vairuotojos nepasirinkto saugaus važiavimo greičio nuo kelio nuvažiavo ir apvirto automobilis Klaipėdos r., Sarčių k., Panevėžyje moters nesuvaldytas automobilis atsitrenkė į kelkraštyje stovėjusį kitą automobilį.

Paryčiais Kaune, į gatvių sankryžą iš šalutinio kelio išvažiavo neblaivus, teisės vairuoti neturintis automobilio vairuotojas ir susidūrė su pagrindiniu keliu važiavusiu kitu automobiliu, kurio vairuotoja įvykio metu patyrė daugybinius sužalojimus ir buvo paguldyta į ligoninę.

Sekmadienį Vilniuje ir Alytuje buvo sužeisti netikėtai į kelią išėję nepilnamečiai pėstieji, du 7-erių metų berniukai.

Sekmadienio vakare Vilniuje, į šviesoforu reguliuojamą sankryžą degant raudonam šviesoforo signalui įvažiavo neblaivaus, teisės vairuoti neturinčio vyro vairuojamas automobilis, kuris susidūrė su kitu automobiliu, per sankryžą važiavusiu degant leidžiamam šviesoforo signalui, šio automobilio vairuotojas buvo sužeistas.

Lietuvos kelių policijos tarnyba atkreipia visų eismo dalyvių dėmesį į tai, kad saugumas keliuose yra grindžiamas pirmiausia savitarpio pagarba ir atsargumu.

Atkreipkime dėmesį į eisme dalyvaujančius vaikus, ypatingo atsargumo priemonių prašome imtis pėsčiųjų, dviratininkų, asmenų vairuojančių paspirtukus ir kitas netradicines judėjimo priemones, atžvilgiu.

Kartu kurkime saugią aplinką mūsų šalies keliuose, neaptemdykime prasidedančios vasaros nelaimėmis keliuose.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus