Seimas iš naujo svarstys Metropoliteno įstatymą

Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėjas Arūnas Molis posėdyje pristatė šalies vadovės dekretą, kuriuo Seimui pakartotinai grąžintos svarstyti Metropoliteno įgyvendinimo įstatymo pataisos (projektas Nr. XIIIP-2375GR).

D. Grybauskaitės dekrete pažymima, kad Seimo priimtame įstatyme metropolitenas apibrėžiamas kaip atskiro eismo antžeminė, požeminė ar estakadinė geležinkelių transporto sistema miestų gyventojams aptarnauti.

SVARBUS ŽINGSNIS LIETUVAI – SEIMAS UŽDEGĖ ŽALIĄ ŠVIESĄ METRO STATYBAI

Šalies vadovės teigimu, šios įstatymo nuostatos nėra suderinamos su Europos Sąjungos reglamentų, kurie yra viršesni teisės aktai nei nacionaliniai įstatymai, nuostatomis, kuriose metropolitenas priskiriamas ne geležinkelių, bet bėginio transporto rūšiai.

„Lietuvos Respublikos Prezidentė D. Grybauskaitė siūlo Seimui taisyti Metropoliteno įgyvendinimo įstatymą, kad jis atitiktų Europos Sąjungos ir Lietuvos teisę“, – sakė A. Molis.

Respublikos Prezidentė teikiamomis pataisomis siūlo metropoliteną apibrėžti kaip atskiro eismo antžeminę, požeminę ar estakadinę bėginio transporto sistemą miestų gyventojams aptarnauti.

„Taptų aišku, kad dėl metro poreikio infrastruktūros objektų statybos sprendžia savivaldybės. Būtent jos sudarytų viešųjų paslaugų sutartis bei užtikrintų šių paslaugų teikimą.

Būtina aiškiai įvardinti, kad ir esminį sprendimą dėl to, ar pradėti metropoliteno projektą priima savivaldybė“, – šalies vadovės poziciją pristatė patarėjas.

Alternatyvaus balsavimo metu už pasiūlymą grąžintą įstatymą svarstyti iš naujo balsavo 83 Seimo nariai, už pasiūlymą laikyti įstatymą nepriimtu 42 parlamentarai.

Pagrindiniu šio klausimo svarstyme paskirtas Ekonomikos komitetas. Seimo posėdyje šį projektą numatoma svarstyti ketvirtadienį, lapkričio 8 d.

Spalio 9 d. Seimo priimtu teisės aktu sudarytos teisinės sąlygos naujos specialios viešojo transporto sistemos – metropoliteno – įgyvendinimui.

Įstatyme nustatytas metropoliteno sistemų planavimas, metropoliteno sistemos projekto įgyvendinimas, Vyriausybės, savivaldybių, kuriose įgyvendinami metropolitenų projektai, investuotojo ir metropolitenų projektų įgyvendinimo bendrovių funkcijos ir tarpusavio santykių bendrieji principai.

Įstatyme įtvirtinta, kad metropolitenų projektai galės būti įgyvendinami pagal pasirinktą jų įgyvendinimo būdą: savivaldybės ar jos kontroliuojamos įmonės vykdomas projektas; valdžios ir privataus subjektų partnerystės sutarties pagrindu; koncesijos pagrindu.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus