Seimo nario siūlymas: motociklo teisės – visiems vairuotojams

Seime, daug abejonių saugaus eismo ekspertams keliantis siūlymas: motociklininko teises išduoti visiems vairuotojams automatiškai, jei jie turi bent dvejų metų B kategorijos vairavimo stažą.

Projekto iniciatorius sako, kad vairuotojams persėdus ant dviračių transporto priemonių sumažės spūstys mieste, mažiau teršiama bus gamta.

Tačiau eismo ekspertai kalba apie pavojus – jų manymu padaugės ir avarijų, ir žuvusių.

Su automobilio teisėmis už motociklo vairo

Netrukus gali būti, kad laikyti vairavimo egzamino A1 kategorijai (iki 125 ccm) nereikės.

„Turint B kategoriją t. y. lengvųjų automobilių teises, būtų galima vairuoti motociklus iki 125 kubinių centimetrų.

Dabar su B kategorija, be papildomų kursų, galima vairuoti tik iki 50 kubinių centimetrų motorolerius, o būtų padidinta (galia – past.) iki 125 kubinių centimetrų“, – teigė projekto iniciatorius, parlamentaras Petras Čimbaras, priklausantis Lietuvos socialdemokratų darbo (LSDDP) frakcijai.

Šiuo metu būsimi motociklininkai privalo lankyti specialius kursus, tačiau toks būtinumas, priėmus įstatymą, išnyktų.

„Dabar reikia lankyti mažiausiai 10 valandų ir kai pasidomėjau, tai tokie kursai kainuoja nuo 500 iki 700 eurų – tai to nereiktų ir paprasčiausiai turint B kategoriją būtų galima važiuoti iki 125 kubinių centimetrų be papildomų kursų“, – pridūrė P. Čimbaras.

Politikas įsitikinęs, kad persodinus vairuotojus ant dviračių transporto priemonių miestuose sumažės spūsčių, atsiras daugiau parkavimo vietų taip pat sumažės žala gamtai.

Siūlymą vertina neigiamai

Saugaus eismo ekspertams išgirdus tokius siūlymus plaukai piestu stojasi.

„Lyg ir gražu, iš kitos pusės – traumatizmas ir avarijos. Ar tikrai tą galingesnę transporto priemonę žmogus, be specialaus paruošimo, be specialių pamokų, galės saugiai vairuoti.

125 kubiniai centimetrai – tai jau pakankamai galinga transporto priemonė, išvystanti didesnį greitį“, – teigė Artūras Pakėnas, saugaus eismo ekspertas.

Ne tik saugaus eismo ekspertai, tačiau ir automobilių vairuotojai bei specialistai tokius siūlymus vertina skeptiškai.

motohelp.lt nuotr.

„Tikrai netikiu, kad esant tokiai galimybei masiškai gatves užklups motociklininkai.

Vėlgi, tai yra to motociklininko ar mopedo vairuotojo rūpestis išlikti saugiam ir jeigu šis siūlymas bus taikomas jauniems vairuotojams, tai apskritai tai būtų labai blogas sprendimas“, – teigė Saulius Šuminas, „Regitra“ direktoriaus pavaduotojas.

Plačiau – LNK žinių reportaže.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus