Siaučia BMW automobilių dalių vagys – nuostoliai milžiniški

Policijos suvestinė mirga nuo pranešimų apie apvogtus automobilius. Kurį laiką aprimę detalių vagys, panašu, smogė su kaupu. Kaip taisyklė, nusitaikyta į lietuvių pamėgtus BMW automobilius.

Praėjusią dieną, ketvirtadienį, vien tik Vilniaus rajone užfiksuoti 6 pranešimai apie apvogtus BMW automobilius. Vieną vagį pavyko sulaikyti – tai 1996 m. gimęs jaunuolis, kuris bandė apvogti 6 serijos BMW.

Prabangų automobilį jaunuolis paryčiais bandė apvogti Polocko gatvėje. Apie 4 val. 59 min pastebėta, jog išdaužius automobilio BMW 640X stiklą, pasikėsinta pavogti navigaciją bei kitas detales.

Įtariamąjį jaunuolį pavyko sulaikyti, jis uždarytas į areštinę. Nuostoliai nustatinėjami.

Kiti automobilių savininkai rado tik išdaužtus stiklus ir pavogtas įvairiausias detales, pavyzdžiui, vairus.

Kovo 8 d. 3 val. 31 min. Vilniuje, Lvovo g., pastebėta, kad, išdaužius automobilio BMW M6 durelių lango stiklą, pavogta vairas. Nuostolis ‒ 6 000 eurų.

Kovo 8 d. 6 val. 15 min. Vilniuje, Nemenčinės pl., pastebėta, kad iš kieme stovėjusio automobilio „BMW 520d xDrive“ pavogta vairas. Nuostolis ‒ 5 000 eurų.

Kovo 8 d. apie 7 val. Vilniuje, Svajonių g., aptvertame namo kieme, pastebėta, kad, išdaužius automobilio BMW X5 durelių lango stiklą pavogta vairas. Nuostolis tikslinamas.

Asociatyvi nuotr.

Saugiai negali jaustis net tie vairuotojai, kurie savo automobilius laiko požeminėje aikštelėje. Mindaugo gatvėje iš požeminės aikštelės apvogti net keli BMW automobiliai.

Kovo 8 d. 7 val. 30 min. Vilniuje, Mindaugo g., požeminėje automobilių stovėjimo aikštelėje, pastebėta, kad, išdaužius automobilio BMW 330 durelių lango stiklą, pavogtas multimedijos centras, valdymo blokas, ekranas. Nuostolis ‒ apie 10 000 eurų.

Kovo 8 d. 8 val. Vilniuje, Mindaugo g., požeminėje automobilių stovėjimo aikštelėje, pastebėta, kad išdaužius automobilio BMW X5 durelių lango stiklą, pavogta medijos centras, valdymo blokas. Nuostolis ‒ apie 10 000 eurų.

Vairuotojai patyrė 170 tūkst. eurų nuostolių

Neraminanti automobilių dalių vagysčių augimo tendencija stebima nuo praėjusiųjų metų pabaigos, o pikas fiksuotas sausio mėnesį.

„Sausio mėnuo pagal fiksuotas automobilių dalių vagystes buvo rekordinis per pastaruosius keletą metų. Šiemet per pirmąjį metų mėnesį tokių vagysčių atvejų fiksavome maždaug 60 proc. daugiau nei sausio mėnesiais pernai ir užpernai bei gerokai daugiau nei kitais minėtų metų mėnesiais“, – teigė draudimo bendrovės ERGO Lietuvoje Žalų administravimo departamento direktorius Audriaus Pilčicas.

PAS KAUNIETĮ RASTA VOGTŲ BMW DETALIŲ UŽ 500 TŪKST. EURŲ

Jo teigimu, per sausį automobilių savininkai patyrė beveik 170 tūkst. eurų nuostolių. Multimedijos, anot draudiko, gana lengvai realizuojamos juodojoje rinkoje, todėl jų vagystės tokios populiarios.

„Automobilių dalių vagis pastaruoju metu itin domina ne tik naujesnių Lietuvoje populiarių markių automobilių žibintai ar veidrodėliai, bet ir brangi elektroninė įranga, multimedijos sistemos, parkuotis padedantys atstumo jutikliai.

Ši įranga yra paklausi, todėl pakankamai lengvai realizuojama juodojoje rinkoje, tad ir vilioja vagis“, – sako A. Pilčicas.

Pasirūpinti tinkama apsauga

Draudimo eksperto teigimu, nors vagys darosi vis įžūlesni ir nusikaltimus neretai įvykdo net ir dienos metu pakankamai atvirose vietose, tačiau tinkamos apsaugos priemonės vagysčių riziką vis tik gali gerokai sumažinti.

„Naujesnių automobilių savininkai, visų pirma, privalėtų pasirūpinti šiuolaikinėmis apsaugos sistemomis, gerokai apsunkinančiomis vagių užduotis. Tai yra ne tik signalizacija, bet ir automobilio vietos GPS sekimo sistemos, imobilizatoriai, neleidžiantys automobilio paprastai užvesti be savininko žinios.

Be to, vis plačiau naudojami ir pažangūs automobilių dalių žymėjimo metodai, leidžiantys atsekti jau pavogtas dalis ir užkertantys kelią jų realizavimui juodojoje rinkoje. Be abejo, nuo didelių nuostolių daugeliu atvejų apsaugo kasko“, – būdus apsaugoti savo turtą vardija A. Pilčicas.

Galiausiai, A. Pilčico teigimu, gyventojai turėtų suprasti apie gresiančias rizikas ir nepalikti automobilių neapšviestose vietose, atokiose bei apleistose automobilių aikštelėse, nes ilgapirščiai to tik ir laukia.

Jo teigimu, geriausia automobilį laikyti gerai apsaugotame garaže ar saugomoje stovėjimo aikštelėje. Tokios galimybės neturintys daugiabučių gyventojai, A. Pilčico teigimu, turėtų pasvarstyti apie vaizdo stebėjimo kamerų ir, jei reikia, papildomo apšvietimo automobilių stovėjimo aikštelėje įrengimo galimybę.

„Kuo daugiau pastangų įdedama siekiant apsisaugoti, tuo didesnė tikimybė, kad vagys aplenks transporto priemonę ir nesiryš nusikaltimui“, – primena A. Pilčicas.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus