Siūlymas dėl greičio viršijimo kelia aistras – baus už kiekvieną kilometrą?

Susisiekimo ministerijoje nagrinėjamas siūlymas, kad vairuotojams būtų skiriama bauda už bet kokį leistino greičio viršijimą, net jei tai būtų 1 km/val. ar 2 km/val. greičio viršijimas.

Kad vairuotojai Vilniuje važiuoja bent 20 km/val. greičiau nei leidžiama, liudija tiek situacija gatvėse, tiek policijos pareigūnai.

Neseniai Laisvės prospekte Vilniaus Kelių policijos pareigūnai matavo vairuotojų greitį.

Paaiškėjo, kad nustatyto maksimalaus 60 km/val. leistino greičio apribojimo laikosi tik labai maža dalis vairuotojų.

Įdomu tai, kad pareigūnai nestabdė vairuotojų, kurie viršijo greitį 20 km/val., o stabdė tik tuos, kurie važiavo daugiau, kaip 90 km/val. greičiu ir leistiną greitį viršijo virš 30 km/val.

Greičio matuoklis pypsėjo lyg pasiutęs, nes daugelis vairuotojų važiavo kur kas greičiau, nei leidžiama.

Šiuo metu piniginė bauda gresia vairuotojams, kurie leistiną greitį viršija virš 10 km/val. Viršijus greitį iki 10 km/val. gresia tik įspėjimas.

Siekiant pažaboti tokius vairuotojus Susisiekimo ministerija svarsto siūlymą bausti vairuotojus už bet kokį leistino greičio viršijimą.

„Policijos komisaras pasakė, kad ši priemonė galbūt turėtų svarbią įtaką mažinant žūčių skaičių mieste“, – teigė susisiekimo ministras Rokas Masiulis.

Anot Kelių policijos viršininko, lietuviai pernelyg priprato, kad nieko blogo važiuoti greičiau, nei leidžiama.

„Jeigu kalbame apie baudas, tai manau, kad toks pasikeitimas pirmiausiai keis vairuotojų sąmoningumą ir vairuotojai vis dažniau žiūrės į greičio spidometrą“, – sakė Kelių policijos viršininkas Vyrautas Grašys.

Anot Susisiekimo ministerijos, siūlymui bausti vairuotojus už kiekvieną viršytą kilometrą pritaria visos institucijos.

Plačiau – „lrytas.tv“ reportaže.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus