Skandalas techninės apžiūros centre – kontrolieriai „praleido“ techniškai netvarkingą automobilį

Skandalas automobilių techninės apžiūros centre: įtariama, kad specialistai pražiopsojo eilę mašinos gedimų ir į gatvę išriedėti leido techniškai netvarkingam automobiliui, praneša LNK žinios.

Elektrėnų gyventojas Algirdas į automobilių techninės apžiūros centrą atvyko pasimetęs.

Vyras nežino ar neseniai pirktu ir naudotu „Seat“ automobiliu gali važinėtis, ar ne.

Per skelbimą automobilį pirkęs vyras gavo ir techninės apžiūros taloną, kuriame teigiama, kad automobilis patikrintas prieš mėnesį – jis yra techniškai tvarkingas, o apžiūra galioja iki 2021 metų rudens.

Bet kai vyras nuvyko į autoservisą pasikeisti padangų, Algirdas išgirdo visai kitokią nuomonę.

„Tie darbuotojai nustėro, sako: šita mašina išvis neeksploatuojama.

Man pakėlė tą mašiną, sako: broliuk, su kuo atvažiavai? Iš kur tu paėmei tą mašiną? Jinai nevažiuojanti.

Šarnyrai juda, duslintuvas kiauras, stabdžių kaladėlių nėra, diskai sudėvėti, ABS nedega. Sako, kad tokia mašina išvis eksploatacijoje negali būti“, – LNK žinioms pasakojo vairuotojas Algirdas.

Vyras nesuvokia, kaip techninės apžiūros centro specialistai leido išriedėti techniškai netvarkingam automobiliui.

„Tai būtų viskas paprasta, jei tai būtų paprastas garažiukas. Bet dabar tai yra valstybės deleguota funkcija, kad rūpintųsi mūsų saugumu, o dabar išduoda tokius talonus, kai mašinos neatitinka jokių techninių reikalavimų“, – pasipiktinęs pasakojo vyras.

Paskyrė ekspertų patikrinimą

Tiesos Algirdas bandė ieškoti techninės apžiūros centre, bet čia vyro pretenzijų esą niekas nepriėmė: jas pateikti galima ne vėliau, nei praėjus dviem savaitėm po apžiūros.

Algirdas automobilį nusipirko praėjus mėnesiui po apžiūros.

Galiausiai techninės apžiūros centras nusprendžia skirti ekspertų patikrinimą. Deja, nieko gero Algirdas neišgirsta.

Aiškėja, kad 16 metų skaičiuojantis „Seat“ automobilis turi ir tiek pat trūkumų, ekspertai jų randa 16.

Trūkumai tokie rimti, kad Algirdo automobiliui po papildomo patikrinimo anuliuojama galiojanti techninė apžiūra – automobiliu toliau važiuoti negalima.

Anot specialistų, dalis trūkumų atsirado automobiliu važinėjant, bet kai kurių, panašu, tyčia ar netyčia, bet techninės apžiūros kontrolieriai nepastebėjo.

Žada atlyginti nuostolius

Dėl galimo neapdairumo įmonė pradės vidinį tyrimą, jei reikės, Algirdui atlygins savo ruožtu padarytą žalą, pavyzdžiui, remonto darbus.

Bet dėl apgaulės perkant mašina, vyrui aiškintis teks su pardavėju.

„Sutartis yra pasirašyta tarp pirkėjo ir pardavėjo, tai pagal Civilinį kodeksą klientas turi skųsti pardavėją ir grąžinti jam automobilį, arba reikalauti, kad atsakytų, jog jis būtų techniškai tvarkingas. Sutartyje yra nurodyta, kad automobilis techniškai tvarkingas ir jokių trūkumų jis neturi.

Mes galime dalyvauti teisminiuose procesuose kaip trečia šalis, kuri atsakytu už mūsų padarytas klaidas“, – pasakojo „Tuvlita“ technikos direktorius Tomas Balčius.

Už automobilį Algirdas formaliai sumokėjo 750 eurų, tačiau vyras pardavėjui į rankas davė dar 1 tūkst. eurų.

Plačiau: LNK žinių reportaže.

Naujienos iš interneto

8 komentarai

Komentuoti
 1. Samsas
  22 spalio, 17:23 Samsas

  Kadraa. Nusipirko sudrožtą kibirą, tikriausiai juo net nevažiavęs? Arba nejaučia kad važiuoklė užmušta ir stabdžių nėr? Ką jau kalbėt, kad juodais pinigais moka už auto, sutartyje nurodęs mažesnę kainą…

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Algis
  22 spalio, 19:49 Algis

  Paprasciausiai po TA sudejo senas detales.

  Atsakyti į šį komentarą
 3. Edvinas
  22 spalio, 21:32 Edvinas

  Jis blondinė

  Atsakyti į šį komentarą
 4. Žilvinas Vaigauskas
  22 spalio, 22:02 Žilvinas Vaigauskas

  Jūs iš dangaus nukritot ar kas? Visi gi žinot,kad tai už pinigus.kam tos kvailos antraštės ir nevyke blevyzgojimai apie tai? Supisti… Pareigunai duokit man pinigu as bet kurioj TA praeisu teh apžiūrą !!!!!!!! Su netvarkingu auto!!!!!! Dirbkit farbus ir uždrauskit pagaliau tai !!!!! Bei perskaityti mano pavardę nors kartą teisingai!!!! Pavargau todėl išvažiavau iš LT…

  Atsakyti į šį komentarą
  • Genadijus
   23 spalio, 06:30 Genadijus

   Absoliuti Tiesa!

   Atsakyti į šį komentarą
   • Šarūnas
    23 spalio, 16:54 Šarūnas

    Prieš pusantru metu buvau nusipirkes auto, mazda perpuvusia. Gerai kad nuvaziavau vaziuokles ta pacia diena pasitikrinti (kazkas barskejo) tai ties priekiniais ratais masina kiaurai perpuvusi mahrukos uzpusta ir nudazyta tech kretingoj buvo katik praejusi. Butu klp buciau perpises galva tam urodui kuris uz oinigus praleido lavona. Is pykcio nulekiau i klp technikine aiškintis tai paaiskejo kad ne ciska perskaiciau. (kur daryta) buvo tq akimirka viskas px nusmaugti norejau ta zm

    Atsakyti į šį komentarą
 5. As
  22 spalio, 22:41 As

  Tai kaip pravarytum, jei ne Lietuvoje esi?🤣🤣🤣

  Atsakyti į šį komentarą

Komentuoti

Skaityti komentarus