Skvernelio gyvenamai gatvei skirta dar 143 tūkst.

Premjero Sauliaus Skvernelio gyvenamos Upės gatvės skandalas kilo pernai rudenį. Tuomet Vyriausybė 300 tūkstančių eurų papildomai skyrė Vilniaus rajono keliams asfaltuoti.

Nors ši savivaldybė nebuvo pateikusi nei konkrečios paraiškos, nei prašė minėtos sumos.

O visi 300 tūkstančių eurų buvo skirti Upės gatvei, kurioje ir gyvena Skvernelis, asfaltuoti.

Paaiškėjo, kad šį mėnesį Upės gatvei skirta dar 143 tūkstančiai eurų – 100 tūkstančių atseikėjo Susisiekimo ministerija, 43 – Vilniaus rajono savivaldybė.

Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius sako nesigilinantis, kuriai gatvei kiek pinigų skirta.

Jaroslav Narkevič, Susisiekimo ministras

– Nieko negalėčiau čia komentuot. Nežinau jokios premjero gatvės. Lėšos skirtos pagal kriterijus. Projektą pateikė LAKD. Ir ten yra daug visokiausių gatvių.

Upės gatvė eina ne per vieną gyvenvietę – šįkart bus asfaltuojama per Pasienių, Naujakiemio ir Gudelių kaimus nusidriekęsi ruožas.

Upės gatvė veda ir į premjero namus, tiesa, jie yra kitame kaime.

Anot ministerijos, kurias gatves reikia asfaltuoti pirmiausiai, sprendžia Vilniaus rajono valdžia.

Virgaudas Puodžiukas, Susisiekimo viceministras

– Šiuose kaimuose gyvena daugybė žmonių, dešimtys sodybų ir, iš tikrųjų, savivaldybė užtikrino savo dalį – 30 procentų finansavimą. Ir aš manau, kad Kelių direkcijos specialistai reikiamai įvertino šias sąlygas.

Prie premjero namų asfaltuojama gatvė pro akis nepraslydo ir etikos sargams. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija iki birželio pratęsė dar gruodį pradėtą tyrimą dėl Upės gatvės asfaltavimo.

Komisija vertina, ar premjerui nereikėjo nusišalinti, kai Vyriausybė spalį skyrė papildomą finansavimą Vilniaus rajono gatvėms tvarkyti.

Kada komisija posėdžiaus – kol kas neaišku, bet tai privalės įvykti iki birželio: dar kartą pratęsti tyrimo nebeleidžia įstatymai.

Sauliaus Žiūros nuotr.

Su naujausia informacija, kad Upės gatvei asfaltuoti skirta papildomų pinigų, komisija dar nesusipažino.

Politologai mano, kad esant dabartinei sveikatos ir finansinei krizei, premjero situacija dėl asfaltuojamos gatvės atrodo dar blogesnė.

Kęstutis Girnius, Politologas

– Reikia prisiminti, kad Vyriausybės vadovas teigė, kad neturėjo įtakos Vyriausybės sprendimams dėl gyvenamosios gatvės asfaltavimo. Bet jis būtų turėjęs atšaukti. kai pamatė, kad jo pavaldiniai gali jam suteikti šiokių tokių privilegijų.

Dabar padėtis ženkliai blogesnė, nes yra krizė, yra laukiama, kad žmonės rodytų solidarumą, o štai, premjeras toliau gauna privilegijų.

Anot Seimo opozicijos, premjerui netgi gali būti naudinga, kad parlamentas vis negali grįžti prie įprastinio darbo.

Gabrielius Landsbergis, Seimo opozcijos lyderis

– Man susidaro toks įspūdis, kad viena iš priežasčių, kodėl nenorim grįžti prie Seimo normalaus darbo – būtent dėl tokių klausimų kėlimo galimybės. Nes opozicija kels klausimus, aiškinsis ir nepaliks to, nes tai nėra tinkama. Tai nėra priimtina.

Su premjero patarėju LNK žinioms susisiekti nepavyko.

Plačiau – LNK žinių reportaže.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus