Spalio 30-ąją žmonių sužeidimų neišvengta

Spalio 30-ąją, antradienį, Lietuvos keliuose, pirminiais duomenimis, įvyko 8 eismo įvykiai, sužeisti 9 žmonės. Nukentėjo 6 vairuotojai, 2 keleiviai, 1 pėsčiasis (pėsčiųjų perėjoje).

Neblaivūs vairuotojai eismo įvykių, kuriuose būtų nukentėję žmonės, pirminiais duomenimis, nesukėlė. Įvyko 4 transporto priemonių susidūrimai (sužeisti 5 žmonės).

Esant šlapiai kelio dangai – 4 įvykiai. Kaune 2-uose įvykiuose sužeisti 2 žmonės (vairuotojai), Alytuje – 1 įvykis (1 sužeistas). Policijos registruojamų įvykių registre įvesti 229 pranešimai apie techninius eismo įvykius.

Policijos pareigūnai išaiškino 19 neblaivių vairuotojų, 9 iš jų nustatytas daugiau negu 1,5 promilės girtumas (baudžiamoji atsakomybė), 9 tokie asmenys važiavo dviračiais. Transporto priemones vairavo, nors teisės tam neturi, 20 asmenų, už Kelių eismo taisyklių nepaisymą administracinėn atsakomybėn patraukti 79 pėstieji. Per parą užfiksuota daugiau nei 560 Kelių eismo taisyklių pažeidimų.

Ryte (10.06 val.) Plungės rajone, Pakerų kaime, kelyje Mažeikiai–Plungė–Tauragė, 78 metų vyro vairuojamas automobilis „Renault Mégane Scénic“, išvažiuodamas iš šalutinio kelio suko į kairę ir nepraleido pagrindiniu keliu važiavusio vilkiko „Volvo FH12.380“. Po susidūrimo krovininis automobilis nuvažiavo nuo kelio. Sužeisti lengvojo automobilio vairuotojas ir 69 metų keleivė paguldyti į ligoninę. Vilkiką vairavęs 50 metų vyras nenukentėjo, bet patyrė stresą.

Prieš vidurdienį (11.45 val.) Alytuje, Tvirtovės ir Žiburio gatvių sankryžoje, esant šlapiai kelio dangai, 74 metų vyro vairuojamas automobilis „VW Golf“ pėsčiųjų perėjoje parbloškė ėjusią moterį. 70 metų pėsčioji dėl patirtų sužeidimų paguldyta į ligoninės Reanimacijos skyrių.

15.30 val. Radviliškio rajone, kelyje Jonava–Kėdainiai–Šeduva, esant šlapiai kelio dangai, vairuojamo automobilio „VW Passat“ nesuvaldė 70 metų vyras. Automobilis įvažiavo į priešpriešinio eismo juostą, nuvažiavo nuo kelio ir apvirto. 51 metų keleivei gydytojai suteikė pirmąją pagalbą. Dar vienas keleivis, 49-erių vyras, kaip ir vairuotojas nenukentėjo.

15.35 val. Kaune, Užnerio ir Vytėnų gatvių sankryžoje, į stovintį prie sankryžos automobilį „BMW X3“, vairuojamą 42 metų moters, atsitrenkė automobilis „Nissan Note“. Jo vairuotojas, 69 metų vyras, nuvežtas į ligoninę (pirminiais duomenimis, automobilio vyras nesuvaldė pablogėjus sveikatai).

Vakare (18 val.) Klaipėdos rajone, magistraliniame kelyje A13 Klaipėda–Liepoja, esant šlapiai kelio dangai (lijundra), dėl saugaus atstumo nesilaikymo susidūrė 3 lengvieji automobiliai. Nukentėjo „Ford Mondeo“ vairavusi 33 metų moteris (ambulatorinis gydymas).

Lietuvos kelių policijos tarnyba primena, kad, vadovaujantis Kelių eismo taisyklėmis:

Ne gyvenvietėse leidžiama važiuoti:

► Lengvaisiais automobiliais, krovininiais automobiliais, kurių didžiausioji leidžiamoji masė ne didesnė kaip 3,5 t, motociklais ir triračiais automagistralėse ir greitkeliuose lapkričio–kovo mėnesiais – ne didesniu kaip 110 km/val. greičiu, keliuose su asfalto ar betono danga – ne didesniu kaip 90 km/val greičiu, kituose keliuose – ne didesniu kaip 70 km/val. greičiu.

 A1, A2, A arba B kategorijų transporto priemonėmis, kurias vairuoja pradedantieji vairuotojai, besimokantys vairuoti arba laikantys praktinį vairavimo egzaminą asmenys, autobusais (įskaitant mokyklinius) automagistralėse – ne didesniu kaip 100 km/val. greičiu, greitkeliuose – ne didesniu kaip 90 km/val. greičiu, keliuose su asfalto ar betono danga – ne didesniu kaip 80 km/val. greičiu, kituose keliuose – ne didesniu kaip 70 km/val. greičiu (šis Kelių eismo taisyklių pakeitimas įsigalioja nuo 2018 m. lapkričio 1 d.).

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus