Sugalvojo: Vilniuje nori atskirų šviesoforų viešajam transportui

Vilniuje turėtų atsirasti specialūs šviesoforai viešajam transportui. Jie leistų autobusams ir troleibusams važiuoti tada, kai kitiems eismo dalyviams degs raudona šviesa.

Tai tikimasi padės keleiviams greičiau pasiekti tikslą, beliko tik pakeisti Kelių eismo taisykles (KET).

Idėja kilo Vilniaus miesto savivaldybei, anot valdininkų, specialūs šviesoforai viešajam transportui padės greičiau pasiekti tikslą ir mažiau laiko sugaišti transporto spūstyse.

„Tai nauji šviesoforai, kurie būtų skirti tik viešajam transportui. Jame signalai būtų kitokie, nei dabartiniame šviesofore, su tam tikrais simboliais.

Tą mes pasiūlėme remdamiesi gerąja praktika kitose Europos šalyse, kur yra atskiri šviesoforai skirti tiek tramvajų, tiek autobusų ir troleibusų eismui“, – teigė Tomas Kamaitis, Eismo priežiūros skyriaus vedėjas.

Tokie šviesoforai veikia Rygoje – jie skirti tramvajams.

Autobuso vairuotojas Algimantas mano, kad tokie šviesoforai padėtų išspręsti problemas ir Vilniuje.

Nors dabar viešojo transporto juosta leidžiama važiuoti taksi ir elektromobilių vairuotojams, nauji šviesoforai suteiktų pirmenybę tik miesto autobusams ir troleibusams.

„Jei jie galiotų tik visuomeniniam transportui – būtų labai gerai. Manau, tikrai paspartintų visuomeninio transporto eismą“, – teigė autobuso vairuotojas Algimantas.

Vilniaus miesto savivaldybė kreipėsi į Susisiekimo ministeriją, kad KET būtų papildytos šviesoforais viešajam transportui.

Teks dar palaukti, kada tam pritars ir Vyriausybė.

Naujus šviesoforus planuojama sumontuoti 15-oje sostinės sankryžų.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus