Sustabdė prekybą technine apžiūra – už kyšį eisme pasirodydavo netvarkingi automobiliai

Viešojoje erdvėje techninės apžiūros (TA) įmonės dalinasi socialinėmis reklamomis, raginančiomis būti sąžiningiems – neimti ir neduoti kyšio. Pabrėžiama, kad kyšininkaujant ypač srityje, susijusioje su automobilių technine būkle, nelaimė dažnai būna neišvengiama.

Tačiau realybėje perspėjimai, panašu, paveikia ne visus.

Policijos pareigūnas papirkinėjo TA kontrolierių

Naujausias atvejis – Jonavoje liepos 25 dieną sulaikytas vyriausiasis patrulis bei UAB „Kauno techninės apžiūros centro“ Jonavos filialo kontrolierius.

Tyrimo metu surinktais duomenimis Jonavos rajono policijos komisariato vyriausiasis patrulis, pasinaudodamas pažintimi su UAB „Kauno techninės apžiūros centro“ Jonavos filialo darbuotoju, galimai tarpininkaudavo tarp interesą atlikti automobilių technines apžiūras turinčių vairuotojų.

Pareigūnas iš vairuotojų gaudavo neteisėtą atlygį, kurį pasidalindavo su techninės priežiūros darbuotoju, t. y. tokiu būdu jį papirkdavo.

Skelbiama, kad kyšio sumos siekdavo iki 50 eurų, kad šis nevertintų, neužfiksuotų automobilio techninių trūkumų ir leistų transporto priemonei dalyvauti eisme.

Įtariama, kad papirkinėjimas buvo ne vienkartinis, o vykdytas keletą mėnesių.

Teigiama, kad sulaikyto pareigūno tarnybos stažas – 6 metai. Pareigūnas nušalintas nuo tarnybos.

Imuniteto tarnybos pareigūnai sieks atskleisti visus asmenis dalyvavusius šioje korupcinėje shemoje bei nepamatuojamą žalą eismo saugumui darančioje machinacijoje.

Kauno TA vadovai žinojo apie kyšininkaujantį kontrolierių

„Kauno techninės apžiūros centro“ vadovai neslepia, kad ši naujiena nebuvo lyg perkūnas iš giedro dangaus, nes apie kyšininkaujantį kontrolierių žinojo ir su policija bendradarbiavo.

„Kol vyksta ikiteisminis tyrimas dėl nutikimo Jonavos techninės apžiūros stotyje, negaliu atskleisti daugiau detalių, tačiau galiu patikinti, kad įtarimų dėl piktnaudžiavimo tarnyba ir kyšininkavimo sulaukęs mūsų darbuotojas lig šiol vilkėjo kontrolieriaus uniformą tik todėl, kad nenorėjome sutrukdyti policijos Imuniteto valdybos pareigūnų tyrimo“, – teigia bendrovės „Kauno techninės apžiūros centras“ direktorius Gintaras Ciegis.

Jo teigimu, bendradarbiavimas su Imuniteto valdybos pareigūnais vyko daugiau nei pusę metų.

Po ketvirtadienį įvykusios abiejų nusikalstamos veikos bendrininkų sulaikymo, buvo pakartotinai patikrinti du automobiliai, neteisėtai gavę teigiamas techninės apžiūros išvadas.

Paaiškėjo, kad abiem atvejais kontrolierius už kyšį sutiko nepastebėti saugiam eismui įtakos galinčius turėti didelius trūkumus.

Automobiliai galėjo būti eksploatuojami tik juos pašalinus.

„Į nusikalstamą veiką įsivėlęs mūsų įmonės darbuotojas po šios istorijos neabejotinai turės ieškoti kitos veiklos. Galima tik apgailestauti, kad jaunas žmogus taip susigadino savo reputaciją“, – pripažino G. Ciegis.

Korupcijos apraiškos TA centruose

Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacijos „Transeksta“ vadovas Gintautas Šlėderis savo ruožtu sakė, kad nepaisant visų pastangų naikinti korupcijos apraiškas TA sistemoje, pokyčiai žmonių sąmonėje vyksta ne taip greitai.

„Pavasarį paskelbtame naujausiame „Lietuvos korupcijos žemėlapyje“ pateikiami duomenys leidžia pasidžiaugti, kad kyšininkavimo indeksai per pastarąjį dešimtmetį sumažėjo nuo 0,88 iki 0,09.

Vien šiais metais iki liepos vidurio patys kontrolieriai oficialiai perspėjo ir padarė atitinkamus įrašus TAIS duomenų bazėje apie 1368 atvejus, kai automobilių šeimininkai bandė siūlyti neteisėtą atlygį už trūkumų ignoravimą.

Gerai ir tai, kad akivaizdžiai kinta ne tik kontrolierių, bet ir pačių transporto priemonių savininkų požiūris į techninius trūkumus, suvokiama kuo rizikuojama sėdant prie sunkiai valdomo automobilio vairo, todėl saviapgaulės mažėja“, – teigia G. Šlėderis.

Naujienos iš interneto

1 Comment

Komentuoti
  1. as
    21 rugpjūčio, 08:51 as

    kazkam uzkliuvo, bet esme, kad TA pilnai perkama parduodama visose tech apziuru stotyse. Tai zino visi, todel geriau liberlizuoti sita sriti, gal maziau butu praleidziama uz kysius. Turetu vykdyti kiekviena diena netiketus patikrinimus stotyse kur praejo itartina auto patikrint pakartotinai ir pan, o dabar daro ka nori, tai ir uzdarbiauja.

    Atsakyti į šį komentarą

Komentuoti

Skaityti komentarus