Svarbi diena vairuotojams – baudos didėja 2,5 karto!

Balandžio 1 dieną įsigalioja sausio mėnesį priimtos Baudžiamojo kodekso ir Administracinių nusižengimų kodekso (ANK) pataisos, pagal kurias vairuotojams gresia žymiai didesnės baudos bei griežtesnė atsakomybė už Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimus.

2,5 karto didesnė bauda!

Bene didžiausią nuostabą kelia įsigaliojusi Administracinių nusižengimų kodekso pataisa, pagal kurią vairuotojams, kuriems bus nustatytas 0,41–1,5 prom. neblaivumas, piniginė bauda padidėja kone 2,5 karto!

Jei iki šiol, vairuotojams, už 0,4-1,5 prom. neblaivumą buvo skiriama bauda nuo 300-450 eurų, tai nuo balandžio 1 dienos tokiems vairuotojams baudos sieks 800 – 1 100 eurų.

Maža to, kuriam laikui teks pamiršti vairuotojo pažymėjimą – teisės vairuoti transporto priemones atėmimas gresia nuo 1 metų iki 1 metų 6 mėnesių.

Jeigu toks vairuotojas sukels eismo įvykį, kuriame nebus sužeista žmonių ir nebus padaryta didelė žala, piniginė bauda sieks 1 200 –1 500 eurų (teisės vairuoti atėmimo terminas lieka nepakeistas, nuo trejų iki penkerių metų, taip pat gali būti skiriamas transporto priemonės konfiskavimas).

5 metams prarastos teisės

Administracinio nusižengimo kodekso pataisomis sugriežtinama atsakomybė už pavojingą ir chuliganišką vairavimą.

KET nustatyto draudimo lenkti ar įvažiuoti į priešpriešinio eismo juostą pažeidimus, padarytus neblaivių arba teisės neturinčių vairuotojų užtrauks atsakomybę nuo 450 iki 1 500 eurų, o teisės vairuoti atėmimas siekia maksimalų 5 metų terminą.

Baudžiamoji atsakomybė – nuo 0,41 prom.

Panaikinta vadinamoji įstatymų spraga, sudaranti sąlygas neblaiviems vairuotojams išvengti baudžiamosios atsakomybės.

Sukėlęs eismo įvykį, kuriame nukentėjusiam asmeniui buvo padaryta didelės turtinės žalos, arba buvo sutrikdyta žmogaus sveikata, arba eismo įvykį, kuriame žuvo žmogus, vairuotojas laikomas neblaiviu ir traukiamas baudžiamojon atsakomybėn:

kai jam nustatomas didesnis kaip 0,41 promilės neblaivumas, taip pat, jeigu jis vengia pasitikrinti neblaivumą arba vartojo alkoholio po eismo įvykio iki jo aplinkybių nustatymo.

Konfiskuos automobilį

Nuo 2019 m. balandžio 1 d. įsigaliojančios Baudžiamojo kodekso pataisose numatyta, kad vairuotojas, kuriam nustatytas 1,51 ir daugiau promilės neblaivumas, taip pat tas, kas mokė praktinio vairavimo, būdamas neblaivus ir kuriam nustatytas 1,51 ir daugiau promilės neblaivumas, taip pat tas, kuris vengė neblaivumo patikrinimo, kai jam buvo nustatyta neblaivumo požymių arba vartojo alkoholio po eismo įvykio:

baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 1 metų, taip pat gali būti konfiskuotas automobilis ir atimama teisė vairuoti iki 5 metų.

Naujienos iš interneto

1 Comment

Komentuoti
  1. Renata
    06 gruodžio, 12:02 Renata

    Laba diena ar bus atimtos teisės? jėgų vyras, buvo praradęs bet atgavo teisės ir dabar po atgavimo praėjo 2 mėnesius ir per reidą pripute 0.40 promiliu. Ar ti bus bauda? Ar bauda ir vairuotojo pažymėjimas bus irgi atimtas

    Atsakyti į šį komentarą

Komentuoti

Skaityti komentarus