Svarbu: trečiadienį policija paruošė išskirtinę staigmeną vairuotojams!

Šią savaitę Europos keliuose vykdoma prevencinė priemonė, kurios metu policijos pareigūnai tikrina eismo dalyvių greitį.

Pranešama, kad sustiprinta prevencinė greičio kontrolės priemonė vyks balandžio 1–7 dienomis (pirmadienį–sekmadienį), o trečiadienį policija paruošė išskirtinę staigmeną vairuotojams!

Vykdys 24 valandų greičio maratoną

Balandžio 3-iąją, trečiadienį, organizuojama 24 valandų trukmės specialioji priemonė „Greičio maratonas“ (angl. Speed Marathon).

Jos koncepcija – leistino važiavimo greičio viršijimo, neatsižvelgiant į kelio būklę, matomumą, oro sąlygas, kitas aplinkybes, problema. 

Lietuvos policijos pareigūnai, vykdydami šią priemonę, dėmesį skirs prižiūrimos teritorijos avaringiausiems keliams ir gatvėms.

Lietuvos kelių policijos tarnybos (LKPT) pareigūnai dirbs neteritoriniu principu šalies magistraliniuose keliuose.

Kelių eismo taisyklių pažeidimams fiksuoti bus naudojamos turimos specialiosios techninės fiksavimo priemonės. 

Valstybinės reikšmės keliuose pažeidimus fiksuoja vidutinio greičio matavimo sistemos, miestų savivaldybių teritorijose – įrengtos stacionarios greičio matavimo sistemos.

Vairuotojų portalas „autobanas.lt“ primena, kad Balandžio–spalio mėnesiais ne gyvenvietėse lengvaisiais automobiliais, krovininiais automobiliais, kurių didžiausioji leidžiamoji masė ne didesnė kaip 3,5 t, motociklais ir triračiais:

  • automagistralėse leidžiama važiuoti ne didesniu kaip 130 km/val. greičiu;
  • greitkeliuose – ne didesniu kaip 120 km/val. greičiu.

Taip pat pateikiame esamų sektorinių greičio matuoklių Lietuvoje žemėlapį.

Priemonė vyks daugelyje ES šalių

Pastarųjų dvejų metų Lietuvos avaringumo keliuose analizė rodo, kad pagrindinė eismo įvykių, kuriuose žuvo žmonės, priežastis – nepasirinktas saugus ar viršijamas leistinas važiavimo greitis, dėl to įvyko 25–30 proc. tokių įvykių. 

TISPOL prezidentas, Italijos kelių policijos atstovas, Paolo Cestra atkreipia dėmesį ir teigia, kad svarbiausia vairuotojų sąmoningumas.

„Policijos darbas – prevencinis. Siekiame, kad vairuotojai galvotų apie pasirinktą greitį, būtent, leistiną ir saugų važiavimo greitį, atitinkantį važiavimo sąlygas.

Įvertinęs tai, vairuotojas mažina galimą riziką ne tik sau, bet ir kitiems eismo dalyviams. Svarbiausia – vairuotojų sąmoningumas“, – teigė TISPOL prezidentas P. Cestra.

„Greičio maratonas“ – viena iš TISPOL strateginių priemonių, skirtų mažinti eismo įvykių skaičių ir siekti, kad Europos keliai būti saugesni.

Šią priemonę inicijavo Europos kelių policijos tinklas TISPOL (angl. European Traffic Police Network).

Priemonėje dalyvauja daugiau nei 20-ties Europos šalių, tarp jų ir Lietuvos, kelių policijos pajėgos.

Lietuvos kelių policijos pareigūnai įspėja: „vairuotojai, elkitės atsakingai, važiuokite tik saugiu greičiu. Saugų eismą ir aplinką mums visiems galime sukurti tik bendromis pastangomis“.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus