Tarp sužeistųjų keliuose – pažeidžiamiausi eismo dalyviai

Lietuvos kelių policijos tarnybos pirminiais duomenimis, gegužės 14 d., antradienį, mūsų šalies keliuose užregistruoti 65 eismo įvykiai, 13 įvykių metu sužeista 17 žmonių.

Tarp sužeistųjų – du nepilnamečiai, 5 m. pėsčioji ir 9 metų dviračio keleivis.

Ryte, 7.48 val. Kaune, Uosio ir Kalniečių g. sankryžoje neblaivus vyras nesuvaldė automobilio ir atsitrenkė į medį. Vairuotojui nustatytas 2,15 prom. girtumas.

Po 10-ties minučių, taip pat Kaune, V. Krėvės pr., nereguliuojamoje perėjoje automobiliu buvo partrenktos per nereguliuojamą pėsčiųjų perėją ėjusios dvi pėsčiosios, per perėją ėjusios, kai kitas automobilis sustojo jas praleisti.

Mama ir jos 5-metė dukrytė gydomos ambulatoriškai. Dar už pusvalandžio, Kaune, Savanorių pr., automobilio vairuotoja, kirsdama dviračių taką, nepraleido elektriniu paspirtuku važiavusio vaikino, kuriam buvo sumušta koja.

Dar viena pėsčioji buvo partrenkta Telšiuose, Kęstučio gatvėje. Garbaus amžiaus senjorė, gatvę kirtusi nereguliuojamoje pėsčiųjų perėjoje, dėl sužalojimų gydoma ambulatoriškai.

Prieš vidurdienį Rokiškyje, Taikos g., taip pat buvo partrenkta pagyvenusi moteris, jos nepastebėjo kieme atbuline eiga važiavusio mažojo krovininio automobilio vairuotojas. Moteris dėl traumų paguldyta į ligoninę.

Popietę nekasdienio įvykio metu, Panevėžio r., Ramygaloje, buvo sužeistas 9 metų berniukas. Vaiką techniškai netvarkingu, surūdijusiu dviračiu vežė neblaivus tėvas. Kelionės metu dviračio rėmas lūžo, o vaikas ir jo tėvas griuvo ir susižalojo.

Darbo dienos pabaigoje pėsčioji buvo sužalota Vilniuje. Jauną mergina, ėjusią per reguliuojamą pėsčiųjų perėją sankryžoje, partrenkė į kairę sukantis automobilis.

Kiek vėliau, taip pat Vilniuje, Ozo g., automobiliu buvo partrenktas dviratininkas, važiavęs šaligatviu ir kertantis įvažiavimą į pagrindinę gatvę.

Dar vienas eismo įvykis Kaune įvyko vakare, kuomet Kovo 11-osios g., teisės vairuoti neturintis vyras, vairuodamas motociklą, susidūrė su greta ta pačia kryptimi važiavusius lengvuoju automobiliu. Po susidūrimo motociklas nuvažiavo nuo kelio ir atsitrenkė į kelio kraštą. Sužeistas motociklininkas buvo pristatytas į ligoninę.

Lietuvos kelių policijos tarnyba atkreipia dėmesį, kad šiltuoju metų laiku keliuose į įvykius dažniau patenka pažeidžiamiausių eismo dalyvių – pėsčiųjų, važiuojančių paspirtukais, riedučiais, riedlentėmis, dviračių (motorinių, elektrinių), motorinių (elektrinių) paspirtukų, riedžių vairuotojai.

Prašome pasirūpinti savo ir aplinkiniu saugumu keliuose, o vietose, kuriose susikerta įvairių kategorijų eismo dalyvių keliai, laikytis važiavimo pirmenybės taisyklių reikalavimų ir visais atvejais įsitikinti, kad važiuoti yra saugu, o transporto priemonės sustojo praleisti kitus eismo dalyvius.

Atkreipiame dėmesį, kad atidumas kelyje gali padėti išvengti skaudaus eismo įvykio.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus