Trečiadienis: neįvertinus važiavimo sąlygų – nuslydimai nuo kelio

Liepos 10 dieną, trečiadienį, policijos pareigūnai užregistravo 75 eismo įvykius. Pirminiais duomenimis, 14-oje įvykių nukentėjo žmonės. Pusė jų (7) įvyko esant šlapiai kelio dangai. Užregistruota 10 atvejų, kai transporto priemonės susidūrė.

Sužeista 19 žmonių (5 mažamečiai keleiviai): 10 vairuotojų (1 motociklo), 8 keleiviai, 1 vyras, važiavęs elektriniu paspirtuku.

Po 2 eismo dalyvius nukentėjo 5-iuose įvykiuose (Kaune, Panevėžyje ir Kauno, Klaipėdos, Mažeikių rajonuose). 4-iuose didžiuosiuose šalies miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Panevėžyje) – 7 eismo įvykiai, sužeisti 9 žmonės.

Per parą pradėti 9 ikiteisminiai tyrimai dėl vairuotojų padarytų nusikalstamų veikų (transporto priemonių vairavimas apsvaigus nuo alkoholio, kai nustatytas daugiau nei 1,5 promilės girtumas).

Trečiadienio ryte (apie 9.40 val.) Kauno rajone, magistraliniame kelyje A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda, susidūrė 3 automobiliai: „Audi A6 Avant“, vairuojamas 34-erių vyro, pirminiais duomenimis, persirikiuodamas, atsitrenkė į priekyje ta pačia kryptimi važiavusį automobilį „Smart“, vairuojamą 57 metų moters, kuris rėžėsi į važiavusį krovininį automobilį „MAN“.

„Audi“ dar atsitrenkė į du kelio ženklus ir nuvažiavo nuo kelio. Per eismo įvykį nukentėjo abiejų lengvųjų automobilių vairuotojai (paguldyti į ligoninę).

Prieš dešimtą ryto (apie 9.45 val.) Klaipėdos rajone, Slengių kaime, Ežero gatvėje, lyjant, saugaus važiavimo greičio nepasirinko automobilį „BMW 320“ vairavęs 20 metų vaikinas.

Kito automobilio lenkimo metu nesuvaldytas „BMW“ atsitrenkė į pakelės medžius, dujų apskaitos kolonėlę ir apvirto ant šono. Nukentėjo vairuotojas ir jo vienmetė keleivė, kuri paguldyta į ligoninės Reanimacijos skyrių. Automobilio „BMW“ padangos neatitinka nustatytų techninių reikalavimų.

Pavakarę (po penktos) Panevėžyje, Klaipėdos ir Žvaigždžių gatvių sankryžoje, susidūrus 3 lengviesiems automobiliams, gydytojų pagalbos prireikė vieno jų – „Opel Astra-G-Caravan“ keleivėms, 6-erių metukų ir vieno mėnesio mergytėms. Abi jos nuvežtos į ligoninę.

Dvejų metų neturinti mergaitė (keleivė) nukentėjo eismo įvykyje Jonavoje, kai automobilis „VW Golf“, vairuojamas 27 metų moters, atsitrenkė į priekyje važiavusį „Kia“ markės automobilį. Šis eismo įvykis įvyko popietę Žeimių ir J. Basanavičiaus gatvių sankryžoje, esant šlapiai kelio dangai.

Apie 15.20 val. Kaune, Sukilėlių prospekto ir Purienų gatvės sankryžoje (danga šlapia), susidūrė 4 transporto priemonės. Į antrąja eismo juosta važiavusį „Porsche Cayenne“, vairuojamą 39 metų vyro, atsitrenkė iš dešinės važiavęs „Toyota Prius“, vairuojamas 76-erių vyro.

Nuo smūgio pirmasis automobilis įvažiavo į priešpriešinio eismo juostą ir trenkėsi į važiavusį „Toyota Corolla“, o šis – į troleibusą. Po įvykio į ligoninę nuvežtos pastarojo automobilio 32 metų vairuotoja ir jos pusantrų metukų sūnus. Pirminiais duomenimis, abiem paskirtas ambulatorinis gydymas.

18 val. Vilniuje, Kaukysos ir Subačiaus gatvių sankryžoje, 60 metų vyras, vairuodamas automobilį „VW Bora“ ir važiuodamas šalutiniu keliu, susidūrė su elektriniu paspirtuku, kuriuo važiavo 36-erių vyras. Jis po įvykio nuvežtas į ligoninę (paskirtas ambulatorinis gydymas).

Vakare (apie 22.15 val.) sostinėje, Justiniškių ir Lūžių gatvių sankryžoje, reguliuojamoje šviesoforu, automobilis „Audi 80“, vairuojamas 21 metų merginos, sukdamas į kairę, susidūrė su motociklu „Honda CBR 1000RR“. Nukentėjo jį vairavęs 24 metų vaikinas (dėl kojos lūžio paguldytas į ligoninę).

Po šeštos vakaro Pasvalio rajone, Tetirvinų kaime, kelyje Raudonpamūšis–Vienžindžiai–Vytartai (žvyrkelis), vairuojamo krovininio automobilio „Mercedes-Benz“ (cisterna) nesuvaldė 50 metų vyras, Nyderlandų pilietis. Tiesiame ruože automobilis nuvažiavo nuo kelio ir apvirto. Vairuotojas dėl patirtų sužeidimų paguldytas į ligoninės Chirurgijos skyrių.

Lietuvos kelių policijos tarnyba atkreipia vairuotojų dėmesį į svarbų Kelių eismo taisyklių reikalavimą: 

vairuotojas privalo važiuoti neviršydamas leistino greičio. Pasirinkdamas važiavimo greitį, vairuotojas turi atsižvelgti į važiavimo sąlygas, ypač vietovės reljefą, kelio ir transporto priemonės būklę ir krovinį, meteorologines sąlygas, taip pat eismo intensyvumą, kad galėtų sustabdyti transporto priemonę iki bet kurios iš anksto numatomos kliūties.

Privaloma sulėtinti greitį ir prireikus sustoti, jeigu to reikia dėl susidariusių aplinkybių, ypač kai blogas matomumas.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus