„Trikojai“ greičio matuokliai kelia aistras: vairuotojams pyktį, pareigūnams – juoką

Trikojai“ greičio matuokliai Lietuvoje pradėti naudoti tik šiais metais, bet jau spėjo sukelti pasipiktinimo bangą. Vairuotojai nepatenkinti, jog matuokliai statomi bet kur, net ir neįprastose vietose, o apie tai nėra iš anksto perspėjančių ženklų.

Kadangi perspėjančių ženklų nėra, kaip prieš stacionarius ar vidutinio greičio matuoklius, pažeidėjus „trikojis“ gali užfiksuoti bet kur ir bet kada, net ir pačiu netikėčiausiu laiku.

Policijos teigimu, užfiksuoti pažeidimai iškart keliauja į duomenų bazę, o vairuotojus protokolai pasieks laiškais.

Skaičiuojama, kad vidutiniškai per valandą „trikojis“ matuoklis užfiksuoja nuo 15 iki 20 greičio pažeidimų.

Dalis vairuotojų tokias permainas pasitiko pasipiktinę: socialiniuose tinkluose kuriamos specialios grupės, kur prašoma pasidalinti „trikojų“ vietomis, taip pat vairuotojai skatinami pamirksėti šviesomis ir įspėti apie matuoklius.

Policijos pareigūnams tokios iniciatyvos kelia juoką.

„Vertiname teigiamai, jeigu žmonės dalinasi nuotraukomis, vaizdais, tai tikrai turi pilną teisę tai daryti. Tai nėra slapta informacija.

Iš kitos pusės, stebint internetą atrodo, kad greičio matuokliai yra kiekviename ruože – tai irgi labai gerai, nes vairuotojui atrodo, kad čia pat prieš jį išdygs greičio matuoklis ir tai tikiuosi skatina laikytis KET ir neviršyti greičio. Iš esmės, toks tikslas ir yra“, – teigė Ramūnas Matonis, policijos departamento atstovas.

Policija nežada vairuotojų informuoti ženklais

Vairuotojai pasiutę, kad prieš „trikojus“ nėra pastatytų apie tai įspėjančių ženklų. Dėl to vairuotojų iniciatyva yra sukurta net peticija, kuria pasirašė apie 5 tūkst. vairuotojų.

Joje teigiama, kad nestatydami įspėjamųjų ženklų jūs (policija – past.) ne tik nesilaikote Kelių eismo taisyklių, bet ir keliat avaringas situacijas tamsiuoju paros metu.

Policija tokius teiginius palydi su šypsena.

„Tai beveik tas pats, ką anksčiau pareigūnai darydavo matuodami greitį su rankomis laikomais greičio matuokliais, skirtumas tik tas, kad dabar matuoklį ne rankomis laiko, o pastato ant žemės“, – sakė R. Matonis.

Paklaustas, ar tai reiškia, kad prieš „trikojus“ matuoklius neatsiras apie tai įspėjančių kelio ženklų, policijos atstovas patikino, kad tikrai ne.

Teigiama, kad kilnojami greičio matuokliai vienoje vietoje stovės nuo keliolikos minučių iki kelių valandų.

Taip pat teigiama, kad trikojai nebus palikti vieni be priežiūros, o už jų sugadinimą grės rimta atsakomybė.

Plačiau: LNK žinių reportaže.

Trikojus“ specialiai užstato

Vairuotojų portalas „autobanas.lt“ rašė, kaip Kaune vairuotojai bando kovoti su „trikojais“ greičio matuokliais.

Užfiksuota kaip vairuotojai specialiai stengiasi užstatyti greičio matuoklį, kad jis negalėtų atlikti savo funkcijų, tačiau vienas atvejis buvo užfiksuotas netgi užstačius matuoklį.

Naujienos iš interneto

2 komentarai

Komentuoti
 1. Gėda
  14 sausio, 19:06 Gėda

  POLICIJA TURI PANAIKYNTI SAUSIO MĖN. BAUDAS. ..

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Vadyla
  25 sausio, 22:23 Vadyla

  Mentai žvengia aš irgi žvengiu, kodėl? Nes radau unikalu buda apeiti trikojus ir našles…. duskit mentai, jus, serdami tuos visokiu trikoju gamintojus mokesciu moketoju milijonais, tipo kovojat su tais paciais mokesciu moketojais? WTF?

  Atsakyti į šį komentarą

Komentuoti

Skaityti komentarus