Už automobilio parkavimą centre atsiskaito maldomis

Neturite smulkių monetų sumokėti už automobilio stovėjimą aikštelėje? Sukalbėkite vieną kitą maldą! Ir ne dėl to, kad pareigūnai nepagautų.

Lenkijoje viena bažnyčia pasiūlė naujovę – už stovėjimą jos aikštelėje susimokėti… maldomis.

Lenkijos Lodzės miestas gyventojų skaičiumi lenkia Vilnių, todėl parkavimas miesto centre tampa didesniu iššūkių nei sostinėje.

Viena Lodzės centre esanti bažnyčia sugalvojo iniciatyvą: šventyklos pašonėje automobilių vairuotojai gali palikti nemokamai transporto priemones, tačiau už tai turi pasimelsti.

Bažnyčia netgi įvedė tam tikrus tarifus: už 15 minučių stovėjimo tektų sukalbėti dešimtuką Rožinio, o stovėjimas ilgiau nei valandą – visą Rožinį.

„Žmonės dažnai vyksta į greta esančią ligoninę, kurioje parkavimas kainuoja stovint ilgiau nei 5 minutes, o čia (šventyklos pašonėje – aut. past.) jie pamato, kad 15 minučių parkingo kainuoja 10 maldų – tai visai ne daug, ypač, kai maldos už tėvus. Tai lyg dvasinė parama“, – apie idėją pasakojo bažnyčios kunigas Ryszard Szmist.

Kunigo teigimu, vairuotojai gali pasimelsti užsukę iškart į bažnyčią, arba važiuojant už vairo.

Vairuotojai tokią bažnyčios iniciatyvą giria. Ne vienas vairuotojas teigė, kad tokiu pavyzdžiu turėtų sekti ir kitos bažnyčios.

Vilniuje su automobilių parkavimu miesto centre ne ką mažesnė problema.

Galbūt tokia iniciatyva galėtų atsirasti ir sostinėje?

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus