Už pareigūno automobilio padegimą – dideli nemalonumai

Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje narkotinių ar psichotropinių medžiagų platinimu, turto sunaikinimu ar sugadinimu ir kitais nusikaltimais kaltinami trys Mažeikių rajono gyventojai.

Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą, kai praėjusių metų sausio 23-iosios vakarą Mažeikiuose buvo padegtas daugiabučio namo kieme stovėjęs automobilis „Mercedes Benz E280“, kuriuo naudojosi Mažeikių rajono policijos komisariato pareigūnas.

Vyrui apie atvira liepsna degančią transporto priemonę pranešė liepsnas pro langą pamačiusi kaimynė.

Kaip nustatyta ikiteisminio tyrimo metu, automobilis, kurį sugadinus padaryta 4700 eurų turtinę žala, buvo padegtas apipilant jį benzinu.

Iškart po incidento, nuo nusikaltėlių nukentėjęs patrulis prisiminė neseniai prieš įvykį jam grasinusius kelis Kelių eismo taisyklių pažeidėjus, todėl automobilio padegimas buvo siejamas su policijos pareigūno tarnyba.

Įtarimai krito ant 22 metų anksčiau teisto mažeikiškio pečių, kuris pagal turimus tyrimo duomenis galimai kurstė asmenis (tarp jų ir nepilnametį) sugadinti patrulio automobilį. Už šį „darbą“ asmuo siūlė nuo 50 iki 100 eurų.

Atliekant ikiteisminį tyrimą nustatyta ir daugiau galimai šio vyro padarytų nusikaltimų. Kaltinamasis neteisėtai platino psichotropines medžiagas nepilnamečiui. Įvairios neteisėtos medžiagos jaunuoliui būdavo parduodamos bei perduodamos, kad šis jas parduotų kitiems.

Pas nepilnametį kratos metu rasta psichotropinių medžiagų ir žibintuvėlis su elektrošoko įtaisu, kuris yra priskiriamas prie D kategorijos nešaunamųjų ginklų.

Baudžiamoje byloje taip pat kaltinamas ir trečiasis vaikinų kolega, pas kurį taip pat rasta narkotinių medžiagų.

Baudžiamasis kodeksas numato įvairias bausmes už padarytus nusikaltimus, tarp kurių ir laisvės atėmimas iki 12 metų.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus