Vaikų elektromobilių varžybose skirtumas tarp lyderių – 0,01 sek.

Penktadienį Palanga tapo šalies elektromobilių sostine. Čia finišavo tradicinės elektromobilių varžybos „Įsikrauk su „Energijos tiekimu“: Vilnius–Palanga“, o kurorto svečiai visą popietę galėjo apžiūrinėti naujausius elektra varomus lengvuosius automobilius, išrikiuotus Jūratės ir Kastyčio skvere. Toje pačioje vietoje vyko atrakcija ir tik suaugusiems, bet ir jauniesiems eismo dalyviams – vaikams. Jie taip pat varžėsi elektromobiliais.

Palangoje vykusiose „ERGO Vaikų elektromobilių varžybose“ savo jėgas išbandė 43 jaunuoliai. Ne visi jų sklandžiai kalba, ne visi gali sukoncentruoti dėmesį ilgiau nei tris sekundes, bet visi sugebėjo užsisegti šalmą, pavairuoti vaikišką elektromobilį ir įrodyti, kad auga puiki jaunųjų eismo dalyvių karta.

„Smagu, kad susidomėjimo susilaukia ne tik pagrindinės elektromobilių varžybos, bet ir vaikams skirtas renginys. Jame propaguojame ne tik ekologiškas transporto priemones, bet ir eismo saugumą – pavyzdžiui, visiems dalyviams duodame ne tik elektromobilius, bet ir šalmus.

Varžybų principas čia nepamirštamas, o skirtumai tarp greičiausių dalyvių siekia tik šimtąsias sekundės dalis“, – teigia elektromobilių varžybų „Įsikrauk su „Energijos tiekimu“: Vilnius–Palanga“ organizatorius Darius Grinbergas.

Vaikai varžėsi trijose kategorijose: visiems mažiesiems tinkančioje „Mikro Drag“, iki 10 metų ir 30 kg vaikams skirtoje „Slalom“, o turintys savo elektromobilius galėjo išbandyti jėgas „Mini Drag PRO“ klasėje. Pirmose dviejose klasėse elektromobilius vaikams suteikė varžybų organizatorius – automobilių sporto klubas „Žaibelis“.

Visose kategorijose vertinamas ne tik trasoje sugaištas laikas, bet ir reakcija. „Žaibelio“ turima įranga naudojama „drag“ lenktynėms, dalis jos buvo panaudota ir vaikų varžybose – pavyzdžiui, šviesoforas. Vaikai turėjo startuoti vos užsidegus žalioms šviesoms – kaip tikrose traukos lenktynėse.

„Mikro Drag“ kategorijoje dalyviai turėjo įveikti 60 pėdų (18,288 m) tiesiąją. Šioje kategorijoje pirmą ir trečią vietas skyrė vos 0,03 sekundės. Tokioje atkaklioje kovoje greičiausias buvo penkiametis kaunietis Povilas Nickus, mažuoju elektromobiliu distanciją įveikęs per 12,51 sek. Nojus Teresius iš Kelmės atsiliko vos 0,02 sek., o palangiškis Oskaras Carkauskas – dar 0,01 sek.

„Slalom“ klasėje dalyviai turėjo manevruoti tarp trasoje išdėliotų kūgelių. Tą daryti geriausiai sekėsi palangiškiams – visi trys prizines vietas užėmę vaikai gyvena šiame kurorte. Greičiausias buvo penkių metų sulaukęs O. Carkauskas – jis trasą įveikė per 10,55 sek. 11,09 sek. užtruko Smiltė Želvytė, 11,14 sek. – Titas Vansavičius.

Savo elektromobilius turintys vaikai, besivaržę „Mini Drag PRO“ klasėje, turėjo vieną apribojimą – jų greitis trasoje turėjo būti iki 12 km/val. Taip daroma dėl saugumo ir dalyvių galimybių suvienodinimo.

Mažytės transporto priemonės spidometrų neturi, tad greitį jausti turėjo patys vaikai ir tai jiems sekėsi puikiai. Geriausiai manevringumą su greičiu ir taisyklių laikymusi suderino penkiametis iš Kauno Tauras Brukštus, trasoje užtrukęs 5,75 sek. Tik 0,2 sek. nuo jo atsiliko vilnietis Dominykas Juozėnas, o per 7,46 sek. trasą įveikė vos trejų metų amžiaus Skomantas Brukštus.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus