Vairavimo testas su girtumo akiniais – kaip skiriasi vairavimas?

Vairavimas išgėrus yra vienas pavojingiausių reiškinių Lietuvos keliuose, nes alkoholio kraujyje turinčiam vairuotojui neberūpi nei baudos, nei aplinkinių saugumas.

Prevenciniais tikslais buvo sukurti girtumo akiniai, taip skatinant vairuotojus susimąstyti – ką jie iš tiesų mato išgėrus?

„Girtumo akiniai yra speciali priemonė naudojama alkoholio vartojimo mažinimo prevencijoje. Jie imituoja apgirtusio ar apsvaigusio žmogaus pojūtį“, – pasakojo Toma Kosteckaitė, Visuomenės sveikatos biuro specialistė.

„Lietuvos rytas“ pakvietė atlikti eksperimentą – ketverius metus vairuojantis Ignas ir vairavimo instruktorius išbandė šiuos akinius vairavimo mokyklos aikštelėje.

Kokį girtumą atspindi specialūs girtumo akiniai – nenurodoma, bet tai galima priskirti vidutiniam girtumui.

Pirmiausiai vairavimo instruktorius įvertino vaikino vairavimo įgūdžius. Po to įvertino vairavimo įgūdžius su girtumo akiniais.

„Be akinių jis vairavo normaliai – tvarkingai, pakankamai greitai, tiksliai ir be klaidų, jokių palietimų ar kontaktų su kliūtimis.

Su akiniais, visų pirma, jis vairavo labai lėtai, atsargiai, nepasitikinčiai ir kreivai, nes daug kartų save pertikrino, ar teisingai važiuoja ir po trečio, ketvirto pertikrinimo pravažiuodavo kliūtis, bet labai arti, labai pavojingai ir šiek tiek kliūdė.

Svarbiausias skirtumas tarp akinių ir girtų vairuotojų yra psichologinis pasiruošimas – su akiniais supranti, kad tai nėra taip, kaip matai ir esi trigubai atsargesnis.

Girtas vairuotojas greičiausiai yra trigubai labiau savimi pasitikintis“, – teigė vairavimo istruktorius Laurynas Kazlauskas.

Teigiama, kad girtumo akiniai gali būti puiki prevencinė priemonė būsimiems vairuotojams, o ypač tiems, kurie vairuotojo pažymėjimą prarado dėl akoholio.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus