Vairuotojo pergalė: įrodė, kad policijos pareigūnai išprovokavo vairuoti girtam

Akibrokštas Klaipėdoje – išteisintas automobilį vairavęs girtas vairuotojas. Paaiškėjo, kad girtą verslininką vairuoti išprovokavo patys policijos pareigūnai.

Tai paaiškėjo, tik teisme gavus filmuotą medžiagą iš pačių pareigūnų automobilio.

Šie praeivį ragino prašyti, kad prie vairo užmigęs klaipėdietis pavažiuotų kelis metrus, kad jį policininkai galėtų sustabdyti ir nubausti.

Nedarė nieko, tik miegojo automobilyje

Istorija prasidėjo prieš dvejus metus, kai Klaipėdos policija gavo pranešimą, jog prekybos centro aikštelėje esančiame automobilyje yra neblaivus asmuo.

Atvykę prie automobilio policijos pareigūnai nieko negalėjo padaryti, nes asmuo paprasčiausiai miegojo automobilyje, bet niekur nevažiavo.

Tuomet policijos automobilyje įrengtos kameros užfiksavo, kaip pareigūnai prašo civilio asmens pakelti miegantį asmenį ir priversti patraukti automobilį, kad pareigūnai galėtų užfiksuoti važiavimo faktą.

Artūro Žuko nuotr.

Tik automobilis pajudėjo – iškart pasigirdo įjungti policijos švyturėliai ir garsiniai signalai.

Prie vairo buvo sulaikytas girtas klaipėdietis, Gedeminas Bagočius, kuriam tuo metu pareigūnai nustatė 2,37 prom. girtumą.

Atėmė teisės, skyrė baudą, konfiskavo automobilį

Verslininkas neneigė, kad buvo neblaivus, o iš baro link automobilio nuėjo, nes prireikė dokumentų, tačiau automobilyje užmigo.

„Einant pasidarė bloga, atsisėdau ir užmigau. Paskui atsibudau žadinant stamboko jaunuolio, kuris pradėjo grasinti, kad išdaužys langus, jei aš nepatrauksiu automobilio.

Žadėjo išsitraukti iš automobilio, žadėjo sumušti. Išsigandau ir pavažiavau“, – įvykius prisimena G. Bagočius.

Verslininkas buvo sulaikytas ir parą praleido areštinėje. Be visa ko jam buvo atimtos teisės ir konfiskuotas automobilis.

Tačiau Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) išaiškino: girtą verslininką vairuoti išprovokavo pareigūnai – klaipėdietis išteisintas.

D. Radlinsko nuotr.

„Pareigūnai, vietoj to, kad imtųsi priemonių išsiaiškinti, ar tikrai automobilyje esantis asmuo neblaivus ir uždraustų dalyvauti eisme, jie ėmėsi priemonių, kad įkalbėti liudytoją, kad pastarasis pažadintų ir priverstų mano klientą pajudėti automobiliu“, – teigė klaipėdiečio advokatas Vitalijus Katėnas.

Policininkai neigė provokavę, kol nepaviešino įrašo

Vaizdo įrašas, kuriame užfiksuota pareigūnų provokacija teisme atsidūrė tik praėjus maždaug pusei metų nuo įvykio.

Iki tol pareigūnai neigė provokavę vairuoti vairuotoją, esant neblaiviam.

Pareigūnai, kurie anot LAT išprovokavo nusikalsti klaipėdietį, iki šiol dirba policijos pareigūnais. Dėl jų veiksmų buvo atliktas tarnybinis patikrinimas, bet nuobaudų išvengė.

Po LAT išaiškinimo tarnybinį patikrinimą ketinama atnaujinti.

Plačiau: „Lrytas.lt“ vaizdo įraše.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus