Vairuotojų girtumą nustatinės kitaip – „pūsti“ teks du kartus

Trečiadienį Vyriausybė pritarė Vidaus reikalų ministerijos (VRM) pateiktam nutarimui, kuris numato naują tvarką tikrinant vairuotojų girtumą.

Nutarimo projekte siūloma nustatyti, kad nurodytais atvejais, kai transporto priemonės vairuotojui tikrinimo metu nustatoma etilo alkoholio koncentracija 1,51 ir daugiau promilių, ne ankščiau kaip po 15 minučių ir ne vėliau kaip po 30 minučių nuo pirmojo tikrinimo atliekamas pakartotinis tikrinimas.

Taigi vairuotojams į alkotesterį tektų „pūsti“ du kartus.

Siekiant, kad nebūtų skirtingai aiškinami ir vertinami pirmojo ir antrojo tikrinimo rezultatai, siūloma aiškiai nustatyti, kad tais atvejais, kai pirmojo ir pakartotinio tikrinimo rezultatai skiriasi, laikoma, kad per tikrinimą nustatyta asmens iškvėptame ore esanti etilo alkoholio koncentracija yra ta, kuri yra mažiausia iš nustatytų per pirmąjį ir pakartotinį tikrinimą.

Tai reiškia, kad policijos pareigūnai fiksuotų mažesnį promilių rezultatą.

Tokia pati tvarka galiotų ir sukėlusiems eismo įvykį (kai nustatoma 0,41 ir daugiau prom.), kuriame žuvo žmogus ar sutrikdyta žmogaus sveikata arba dėl kurio nukentėjusiam asmeniui galbūt padaryta didelė turtinė žala.

Artūro Žuko nuotr.

Atkreiptinas dėmesys į tai, kad pakeitus teisinį reglamentavimą, t. y. nustačius dviejų tikrinimų taisyklę, atsakomybėn traukiamo asmens teisė gintis nebūtų ribojama:

asmuo, nesutikęs su tikrinimo rezultatais, turėtų galimybę kreiptis į sveikatos priežiūros įstaigą prašydamas atlikti medicininę apžiūrą jo lėšomis.

Liūdnos dienos atsisakiusiems tikrintis blaivumą

Taip pat VRM siūlo atsisakyti nuostatų, leidžiančių asmeniui kreiptis į asmens sveikatos priežiūros įstaigą su prašymu atlikti medicininę apžiūrą jo lėšomis, kai jis vengia tikrintis neblaivumą arba vengia medicininės apžiūros.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus