Valdžia keis automobilių apmokestinimą – sieks įvesti kasmetinį abonentinį mokestį

Naujai išrinkta valdžia jau artimiausiu metu ketina keisti automobilių mokestį. Žadama, kad už taršų automobilį tektų mokėti abonentinį mokestį kasmet.

Naujasis aplinkos ministras Simonas Gentvilas dabartinį automobilių mokestį žada pakeisti kitu. Anot jo, turėtų būti mokama ne automobilį registruojant, bet kasmet jį naudojant.

„Metų pabaigoje Valstybinė mokesčių inspekcija atsiunčia sąskaitėlę susimokėti už turimą privačią žemę.

Tai lygiai taip pat yra automobilių registro duomenys, aiškūs tarifai, kasmetinis abonentinis mokestis už automobilius pagal jų taršos parametrus“, – teigė ministras S. Gentvilas.

Naujojo automobilių mokesčio dabartinė valdžia ketina imtis jau šių metų pradžioje.

Automobilių taršos mokestį įvedė valstiečiai

Automobilių taršos mokestis atsirado nuo praėjusių metų liepos mėnesio. Iš šio mokesčio į valstybės biudžetą pavyko surinkti maždaug 13 mln. eurų.

Mokestį įvedę valstiečiai juo patenkinti.

„Tikrai manau, kad tas barjeras keičia žmonių mąstyseną ir ypatingai pasirinkimus perkant naują automobilį [..] Lietuvoje sumažėjo taršių automobilių maždaug tiek, kiek jų važinėja Radviliškyje ir tie žmonės įsigijo ekologiškas, netaršias transporto priemones“, – teigė buvęs aplinkos ministras, valstietis Kęstutis Mažeika.

Kokie yra mokesčio dydžiai?

Plačiau: LNK žinių reportaže.

Naujienos iš interneto

2 komentarai

Komentuoti
 1. Edvis
  07 vasario, 10:52 Edvis

  Kainas paziurejas atrodo kaip pvz UK. Bet palaukit UK minimalus atliginimas i rankas ira 1000£ bet biski kainas su protu darykit o ne copy/paste…uz zeme. Turta ir panasiai mokiet turi nors jos pats savo prakaitu uzdirbai….Valdzia is zmoniu viska isciulpt nori jau. O patys siedi kaip lordai seime ir nosi krapsto

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Ramunas
  08 vasario, 07:12 Ramunas

  Algas pakelkite arba patys ponai pagyvenkite už minimalią algą metus laiko tada gal suprasite eilinį Lietuvos žmogų. Kai nuoma komunaliniai mokesčiai maistas rūbai ir visa kita kainuoja daugiau negu uždirbi. O poto verke valdžia kad žmonės emigruoja. Kur ne emigruoti kad gyvenimo čia nėra. Užsienyje dirbant tas pačias valandas galima jaustis pilnaverčiu žmogumi o Čia to ne pajausi nes mokesčių smaugimas milžiniškas. Laisva Lietuva vadinasi😡

  Atsakyti į šį komentarą

Komentuoti

Skaityti komentarus